ظرفیت آذربایجان‌غربی برای تقویت روابط اقتصادی با جمهوری آذربایجان ویژه است

ارومیه- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ظرفیت آذربایجان‌غربی برای تقویت روابط اقتصادی و فرهنگی با جمهوری آذربایجان بسیار ویژه است و باید بیشترین ظرفیت در این خصوص به‌کارگیری شود.

سیدعباس موسوی روز پنجشنبه در جمع مدیران آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه گسترش و تقویت روابط با جمهوری آذربایجان در دستور کار سیاست خارجی کشور قرار دارد، افزود: در راستای تقویت روابط اقتصادی و فرهنگی با کشورهای همسایه، نگاه ویژه‌ای به کشور جمهوری آذربایجان وجود دارد و بر این اساس استان‌های مرزی نقش مهمی در این زمینه دارند.

وی با تاکید بر اینکه اهداف سیاسی، امنیتی و تجاری، اقتصاد، فرهنگی و تمدنی در هدف‌گذاری روابط با کشورهای مختلف مدنظر قرار میگیرد، اضافه کرد: ایران و جمهوری آذربایجان از اشتراکات خوبی برخوردار هستند که توجه به آنها به گسترش و تقویت روابط 2 کشور منجر می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی و فرهنگی آذربایجان غربی بیان کرد: این استان می تواند در تقویت روابط ایران و جمهوری آذربایجان نقش کلیدی ایفا کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: برطرف کردن مسائل و مشکلات تجاری با جمهوری آذربایجان به منظور دستیابی به چشم‌اندازهای اقتصادی در دستور کار قرار دارد.

در این نشست مدیران فرهنگی و اقتصادی ضمن تبیین ظرفیت‌های استان، مسائل و راهکارهای پیشنهادی برای تقویت روابط ایران و جمهوری آذربایجان را مطرح کردند.

آذربایجان غربی ۱۴۹ کیلومتر مرز مشترک با نخجوان دارد که بخشی از جمهوری آذربایجان است.

سیدعباس موسوی به‌زودی به‌عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان مستقر خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =