۱۱۱۰ بسته معیشتی و ۴۱ سری جهیزیه به نیازمندان دماوند اهدا شد

تهران – ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند گفت: در مرحله دوم رزمایش مومنانه و ازدواج آسان امروز به مدد خیرین ۱۱۱۰ بسته معیشتی و ۴۱ سری جهیزیه به افراد نیازمند اهدا شد.

سرگرد پاسدار روح اله عرب روز پنجشنبه در این آیین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سبد کالایی تهیه شده شامل ارزاق و مایحتاج اولیه خانوارها همچون برنج، روغن، حبوبات، گوشت و مرغ است.   

وی ادامه داد: این اقلام توسط پایگاه‌های بسیج و براساس اقدامات دوره‌های قبلی رزمایش همدلی بین خانواده‌های کم برخوردار و اغلب افرادی که با بیماری کووید۱۹ درگیر بوده‌اند، توزیع شد.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند تصریح کرد: منابع مالی جهیزیه‌ها توسط بسیجیان در سطح پایگاه‌ها تامین شد و در این مرحله ۴۱ سری جهیزیه شامل اقلام مورد نیاز منزل اعم از یخچال، جاروبرقی و... بوده که در اسرع وقت در راستای ازدواج آسان به خانواده‌های نیازمند اهدا شد.

این مقام مسئول میانگین هر بسته ۲۵۰ هزار تومان و هرسری جهزیه را ۱۷میلیون تومان اعلام کرد و گفت: همچنین وام ۵میلیون تومانی بین صنوفی که در موضوع کرونا بیش از پیش آسیب دیده اند نیز پرداخت شده است.

کمک های سپاه و بسیج اتحادی برای شکست دادن بحران کنونی است

مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند نیز در حاشیه این مراسم اظهار داشت: از زمان شروع بیماری کرونا در شهرستان دماوند، سپاه و بسیجیان محوریت کمک‌های مردمی را بر عهده گرفتند و از سوی دیگر برای اجرای سیاست‌های دولت در کنار مسئولان بودند.

وی ادامه داد: بسیجیان با کمک خیرین و پایگاه‌های سطح شهرستان دماوند کمک‌هایی را برای اقشار آسیب‌پذیر جمع‌آوری کردند که این اقدام بسیار ارزشمند و پسندیده است.   

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه در کنار این اتفاق انسانی مقام معظم رهبری بر کمک مومنانه تاکید کردند و قطعا همه دولتمردان در حوزه نظامی مخصوصا سپاه و بسیج بر این اوامر تاکید داشته و در این چارچوب حرکت کردند، گفت: امروز نیز نشانه‌هایی از اطاعت از این امر مهم و بزرگ را در شهرستان شاهد هستیم که این اقدامات نشان از اتحاد و همدلی مردم دارد.

حیدری تصریح کرد: هرچند مبالغ و ارقامی که اعلام می‌شود شاید نتواند تمام مشکلات یک خانواده را حل کند اما این اقدامات نشان از امید و اتحاد برای شکست دادن یک بحران را دارد؛ هر قدر امید بیشتر باشد و بیشتر در کنار یکدیگر باشیم، بهتر می‌توانیم بر مشکل بزرگ کرونا پیروز شویم.

نذورات مردمی در ماه‌های محرم و صفر به سمت نیازمندان سوق داده شود

حجت‌الاسلام کاظم فتاح‌دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند نیز در این آیین به خبرنگاران گفت: در آستانه عید غدیرخم و در راستای اجرای رزمایش کمک مومنانه که رهبر انقلاب تاکید کردند، مرحله دوم این رزمایش در شهرستان دماوند با کمک مردم، خیرین و بسیجیان و همه کسانی که دل در گرو این نظام دارند در حال انجام است.  

وی اظهار  امیدواری کرد: در ماه‌های محرم و صفر نیز نذورات و کمک‌های افراد توانمند به سمت پایگاه‌های بسیج در همه مناطق سوق داده شوند و بتوانیم مراحل بعدی رزمایش همدلی را ادامه دهیم.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =