مرحله سوم محور نایین - انارک- خور - طبس به بهره برداری رسید

اصفهان- ایرنا- مرحله سوم طرح ملی محور نایین - انارک - خور - طبس  از ایستگاه راه‌آهن تا ابتدای شهر انارک به طول ۴۰ کیلومتر روز پنجشنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا،  این طرح بزرگ و ملی به لحاظ افزایش ایمنی در تردد و جلوگیری از وقوع تصادفات رخ ‌به ‌رخ، یکی از اولویت‌دار ترین طرح‌های راهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان محسوب می‌شود و دارای چند مرحله است که مرحله اول و دوم آن در گذشته به بهره‌برداری رسید و مرحله سوم آن  امروز از ایستگاه راه‌آهن تا ابتدای شهر انارک به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به اینکه این طرح ملی به طول ۲۵۶ کیلومتر در حوزه استحفاظی استان اصفهان قرار دارد، اظهارداشت: این طرح در کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب واقع شد که جاده طریق‌الرضا (مسیر بین اصفهان و خراسان‌رضوی) را به بزرگراه ۲ بانده تبدیل می‌کند.

علیرضا قاری‌قرآن افزود: طرح محور نایین - انارک -خور - طبس یکی از اولویت‌دارترین طرح‌های راهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان محسوب می شود که در سال ۱۳۸۹ عملیات اجرایی آن از سمت نایین شروع شد.

وی ادامه داد: این طرح دارای چند مرحله است که مراحل اول و دوم آن در مجموع با هزینه ۱۱۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید و مرحله سوم آن که از ایستگاه راه‌آهن تا ابتدای شهر انارک است به طول ۴۰ کیلومتر است و از این میزان تا کنون ۳۲ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسید و  هشت کیلومتر باقیمانده آماده بهره‌برداری است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اضافه کرد: این بخش شامل کیلومتر ۳۰ الی ۳۸ محور با هزینه ۱۰۰ میلیاد ریال، ۲۰۰ هزار مترمکعب خاکریزی، ۱۷ هزار تن آسفالت، یک دستگاه پل راه‌آهن با دهانه ۲۶ متر در این محور تکمیل شده است.

وی با بیان اینکه مرحله چهارم طرح مربوط به مسیر مشجری تا سه راهی چوپانان است، خاطرنشان کرد: طول این مسیر ۳۰ کیلومتر است که مطالعات آن انجام شده و پس از تامین‌اعتبار و انتخاب پیمانکار، عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد.

به گزارش ایرنا، وزیر راه و شهرسازی  همچنین در سفر یک روزه خود به استان اصفهان چندین طرح در حوزه‌های مسکن و راهسازی را افتتاح و کلنگ‌زنی کرد.

عملیات اجرایی طرح احداث ۲۴۴ واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن، روز پنجشنبه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در شهر تودشک  اصفهان آغاز شد.

این طرح در زمینی به مساحت ۱۰۷ هزار و ۳۴۳ متر مربع و با کاربری مسکونی ۲۳ هزار و ۹۵۸ متر مربع و مساحت مفید هر واحد ۱۲۰ مترمربع  آغاز شد.

در این طرح ۱۲۱ پلاک واگذار و هر پلاک به ۲ نفر به صورت جداگانه داده خواهد شد و  بازپرداخت اقساط تسهیلات آن در پنج سال پس از اخذ پروانه ساخت و آغاز عملیات اجرایی توسط متقاضی با ۲ سال تنفس شروع می‌شود.

شهر تودشک با چهار هزار و ۲۰۰ نفر جمعیت در شرق بخش کوهپایه شهرستان اصفهان و در ۹۶ کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در این سفر از طرح احدات تقاطع غیر هم‌سطح ورودی شهرک قایمیه نایین با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد بازدید کرد و  برای تامین قیر و اعتبار موردنیاز آن قول داد.

در این سفر یکروزه همچنین عملیات اجرایی آسفالت ‌باند دوم محور اصفهان به  اردستان حد فاصل کمشچه تا سه راهی بغم به‌طول ۷۲ کیلومتر آغاز شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =