بانک مسکن در طرح احیا بافت فرسوده ۲۲۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند

کرمان - ایرنا - مدیر شعب بانک مسکن استان کرمان گفت: این بانک در طرح بازآفرینی شهری و احیا بافت فرسوده تا سقف ۲۲۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند.

به گزارش ایرنا، محمد غفوریان روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تسهیلات پرداختی بانک مسکن در طرح بازآفرینی شهری و احیا بافت فرسوده شامل ۴۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ ۹ درصد، ۹۰ میلیون تومان با نرخ ۱۶ و ۹۰ میلیون تومان با نرخ ۱۸ درصد است.

وی با بیان اینکه طرح بازآفرینی شهری و احیا بافت فرسوده یکی از برنامه های اولویت دار بخش مسکن است اظهار داشت: افراد شرکت کننده در این طرح از تخفیف شهرداری و نظام مهندسی نیز برخوردار می شوند. 

مدیر شعب بانک مسکن استان کرمان، انعکاس پیدا نکردن کامل خبر واگذاری تسهیلات این بانک در طرح احیا بافت فرسوده و بازآفرینی شهری را بزرگترین دلیل استقبال اندک از این طرح اعلام و تصریح کرد: رویکرد این بانک بر حرفه ای سازی، رعایت الگوی مصرف و فناوری های نوین است.
وی با بیان اینکه سقف تسهیلات بانک مسکن در بخش احیا بافت فرسوده افزایش پیدا کرده است از رسانه ها خواست در راستای اطلاع رسانی از اجرای این طرح همکاری کنند.

افزون بر ۱۹ هزار فقره تسهیلات در شعب بانک مسکن کرمان پرداخت شده است 

مدیر شعب بانک مسکن استان کرمان از پرداخت ۱۹ هزار و ۲۱۹ فقره تسهیلات به مبلغ هشت هزار و ۲۰۰ ملیارد ریال طی سال گذشته در این استان خبر داد.

وی با اشاره به عملکرد بانک مسکن در پرداخت تسهیلات به متقاضیان افزود: ۶۴۰ هزار فقره تسهیلات بانکی طی سال گذشته توسط بانک مسکن در کشور پرداخت شده که سهم استان کرمان حدود ۱۹ هزار و ۲۱۹ فقره است.

غفوریان ادامه داد: بانک مسکن با توجه به شرایط موجود در کشور و به دلیل شیوع ویروس کرونا با اجرای طرح غیرحضوری فرایند تشکیل پرونده اخذ تسهیلات از بانک، سلامت اجتماع و پرهیز از تجمعات غیرضروری را مدنظر قرار داده است.

وی با اشاره به حدود ۵۰ شهید خدمت از کارکنان بانک ها به دلیل ابتلا به کرونا گفت: کارکنان بانک ها بعد از کارکنان شبکه بهداشت و درمان آسیب پذیرترین اقشار درگیر با بیماری کرونا هستند.

بانک مسکن عاملیت پرداخت تسهیلات به  ۱۴۰ هزار واحد مسکونی از طرح اقدام ملی را تقبل کرده است

غفوریان در بخش دیگری از سخنان خود، به اجرای طرح اقدام ملی مسکن در کشور اشاره کرد و گفت: بانک مسکن عاملیت پرداخت تسهیلات به  ۱۴۰ هزار واحد مسکونی از طرح اقدام ملی را تقبل کرده است که در قالبهای مختلف تعریف ودستورالعمل ها  به استان ها  ابلاغ شده وبانک مسکن آمادگی پردخت تسهیلات را دارد.

وی گفت: طرح اقدام ملی مسکن در راستای کمک به تامین مسکن مناسب  برای مردم از سال گذشته آغاز شده و کرمان یکی از استان های پیشتاز در اجرای این طرح  است.

مدیر شعب بانک مسکن استان کرمان با بیان اینکه رونق بخش اقتصادی یکی از مطالبات اصلی و ضروریات جامعه است چنانچه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز سال جاری را با عنوان جهش تولید نامگذاری کرده اند که بر اهمیت این مهم تاکید دارد تصریح کرد: رونق بخش مسکن می تواند موجبات رونق اقتصادی را فراهم کند که طرح های بازآفرینی شهری، مسکن مهر، اقدام ملی مسکن در این راستا در بانک مسکن به مرحله اجرا در آمده است.

وی بانک مسکن را بزرگ ترین بانک تخصصی صنعت ساختمان معرفی کرد ادامه داد: این بانک می تواند به عنوان پیشران و مولد موجب رونق بسیاری از بخش های پیشین و پسین ساختمان و رونق اشتغال شود و لازمه این مهم به همراهی رسانه ها و تنویر افکار عمومی نسبت به این بخش بستگی دارد.

پرداخت تسهیلات بانک مسکن در کرمان رشد ۱۱۰ درصدی داشته است 

وی گفت: ثبت نام و پالایش متقاضیان در طرح اقدام ملی مسکن از طریق وزارت راه و شهرسازی به منظور احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی انجام می شود و بانک مسکن پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی ۱۴۰ هزار واحد مسکونی را تعهد کرده است.

تسهیلات پرداخت شده در بانک مسکن کرمان بالاتر از میانگین کشوری است 

وی با بیان اینکه طی سه ماهه نخست سال جاری پرداخت تسهیلات بانک مسکن در کشور با رشد ۷۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بوده است گفت: این مقدار در استان کرمان از میانگین کشوری بالاتر است.

وی تاکید کرد: هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات طی سه ماه نخست سال گذشته در شعب بانک مسکن استان کرمان پرداخت شده که این مقدار امسال در مدت مشابه رشدی افزون بر  ۱۱۰ درصد دارد که معادل ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =