استاندار فارس: تنها تولید پایان‌نامه کمکی به حل معضلات محیط زیست نمی‌کند

شیراز-ایرنا- استاندار فارس با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد برای احیا و حفاظت از تالاب‌ها گفت: تنها تولید کتاب و پایان‌نامه کمکی به حل معضلات محیط زیست نمی‌کند بلکه باید دستاورهای این حوزه در زندگی مردم نمود داشته باشد.

عنایت‌الله رحیمی، پنجشنبه در نشست ستاد احیای تالاب‌ها در شیراز افزود: باید دید که مطالعات علمی در عمل تا چه میزان به حل مشکلات و احیای تالاب‌ها کمک کرده است.
وی ادامه داد: می‌توان با یک سازو کار مناسب و با استفاده از این ظرفیت، مباحث تئوری را به مباحث عملیاتی تبدیل کرد.
او اظهار داشت: باید با هر گونه ساخت و سازهای غیر مجاز در محدوده تالاب‌ها و منابع طبیعی نیز برخورد جدی شود.
استاندار فارس اضافه کرد: اغماض در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز موجب افزایش تصرف‌ها و ورود غیرمجاز به عرصه‌های طبیعی می‌شود.
رحیمی، لایروبی رودخانه کُر و احیای تالاب کمجان را از جمله اقدامات انجام گرفته با هدف حفاظت از تالاب‌ها دانست و گفت: انتظار داریم کمیته‌های محلی بیشتر فعال بوده و در مباحث تخصصی با بهره‌گیری از نظرات کارشناسی به دنبال اجرای طرح و برنامه باشند.
وی، بر لزوم ادای حقابه تالاب‌ها و بهره‌گیری از نظرات کارشناسی شده در اجرای طرح‌های حوزه محیط زیست نیز تاکید و بیان کرد: همچنین نیاز است که یک ساز و کار مناسب برای ارتقای سطح بهره‌وری و اصلاح الگوی کشت در این استان در نظر گرفته شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =