رقابت ۷۵۷ داوطلب آزمون کارشناسی ارشد در اردکان آغاز شد

یزد - ایرنا - نماینده تام الاختیار دانشگاه اردکان گفت: نخستین آزمون کارشناسی ارشد این شهرستان ویژه مراکز آموزش عالی کشور روز پنجشنبه با شرکت ۷۵۷ داوطلب در این واحد دانشگاهی به عنوان تنها حوزه شهرستانی در استان یزد آغاز شد.

علی فتح‌زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۴۱۴ نفر مرد و بقیه زن هستند که در ۱۰۷ رشته نحصیلی با هم رقابت می کنند.

 در روز نخست برگزاری این آزمون ۴۲۱ نفر در این رقابت علمی شرکت کردند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا، تاکید کرد: در هماهنگی‌ با مرکز بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا، آزمون با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های سازمان سنجش و با حضور یک نماینده از وزارت بهداشت و ۲ نماینده از سازمان سنجش و با همکاری جمعیت هلال‌ احمر برگزار می شود، لذا داوطلبان و خانواده‌های آنها در این مورد آرامش کافی داشته باشند.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

امسال، ۱۱ هزار و ۸۳۶  داوطلب آزمون ارشد در استان یزد با هم رقابت می‌کنند که از این تعداد پنج هزار و ۸۴۳ نفر (۴۹.۴ درصد) زن و پنج هزار و ۹۹۳ نفر ( ۵۱.۶ درصد ) مرد هستند.

این آزمون در شهرستان های اردکان و یزد برگزار می‌شود که در شهرستان یزد  آزمون در چهار حوزه از جمله دانشگاه‌ های یزد، آزاد اسلامی،  پیام نور و فنی حرفه‌ای شهید صدوقی برگزار می‌شود.

بیشترین آمار داوطلبان آزمون ارشد با پنج هزار و ۷۰۷ نفر مربوط به صبح پنجشنبه ۱۶ مرداد است 

سازمان سنجش اعلام کرد که داوطلبان قبل از دریافت کارت ورود به جلسه فرم خود اظهاری را پر کنند، همچنین از ورود افراد به جلسه آزمون بدون داشتن ماسک جلوگیری می‌شود.

قبل از برگزاری هر نوبت آزمون  سالن‌های برگزاری امتحان گندزدایی و ضدعفونی می‌شود و کارشناسان بهداشت در محل برگزاری آزمون حضور دارند و بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت می‌کنند.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز پنجشبنه گفت: از اوایل اسفند ماه ۹۸ تاکنون ۳۲۰ هزار و ۱۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۷۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۱۷ هزار و ۹۷۶ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری بیان کرد: از دیروز تا امروز ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۶۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید -۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد یک هزار و ۳۰۴ نفر از آنها بستری شدند. 

معاون وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۲۷۷ هزار و ۴۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند، همچنین چهار هزار و ۱۵۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی افزود: تاکنون ۲ میلیون و ۶۱۲ هزار و ۷۶۳ آزمایش تشخیص کووید - ۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری اظهار کرد: استان‌های مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد، گیلان و قم در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین شرایط بهداشتی در استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم به حالت هشدار رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: با رعایت اصول سه گانه فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و شست‌وشوی مداوم دست‌ها با امید خدا می‌توانیم این بیماری را شکست بدهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =