۱۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۷
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 83899033
۰ نفر

برچسب‌ها

همکاری های نخجوان و استانهای همجوار ایران بررسی شد

باکو -  ایرنا –  در جریان دیدار " سید احمد حسینی " سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان با " صبوحی محمداف " نخست وزیر جمهوری خودمختار نخجوان در روز پنجشنبه طرفین در خصوص همکاری های این جمهوری خودمختار با استان های همجوار ایران بحث و تبادل نظر کردند.

 به گزارش سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان ،  سرکنسول کشورمان در این دیدار، انتصاب نخست وزیر جدید نخجوان به  این سمت و نیز  اعیاد قربان و غدیرخم را به وی تبریک گفت و در این  دیدار  آخرین وضعیت همکاریهای فیمابین نخجوان و جمهوری اسلامی ایران  بخصوص استانهای آذربایجان شرقی و غربی مورد بررسی قرار گرفت.

نخست وزیر نخجوان با اشاره به اهمیت پیوندهای دیرینه و اشتراکات فرهنگی،دینی و برادری که با جمهوری اسلامی ایران  وجود دارد ، تاکید کرد که  این زمینه ها، سرنوشت ما را با یکدیگر پیوند زده و با هم در تعامل هستیم.

محمداف ضمن اشاره به اینکه ایران کشوری بزرگ، صاحب تجربه و توانمندیها در عرصه های گوناگون تولیدی است، ابراز امیدواری کرد که با تلاشهای بیشتر، سطح مراودات اقتصادی افزایش یافته و به سطح مورد انتظار برسد .

وی افزود:  برای این منظور امید است پس از دوران کرونا شاهد افزایش مراودات تجاری و اقتصادی فیمابین باشیم.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران نیز در این ملاقات، ضمن ابراز خرسندی از دیدار با نخست وزیر، موضوعات مختلف اقتصادی و تجاری در روابط را مطرح و بر آمادگی سرکنسولگری برای کمک به ارتقاء روابط در زمینه های مختلف تاکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =