روز خبرنگار و پیام‌های تبریک در روزهای کرونایی

اردبیل - ایرنا - جمعی از مسوولان و مدیران استان اردبیل در آستانه روز خبرنگار سالروز شهادت خبرنگار ایرنا شهید محود صارمی درباره رسالت مهم خبرنگار و شغل خطیر خبرنگاری سخن گفتند.

به گزارش ایرنا ، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: ۱۷ مرداد روز شهادت شهید صارمی بنام روز خبرنگار نامگذاری شده است و همین نامگذاری نشان می‌دهد که خبرنگاران برای انعکاس خبر، تمامی خطرات احتمالی را به جان می‌خرند تا به رسالت سنگین خود عمل کنند.

رامین معبودی اظهارداشت: روز خبرنگار بهانه‌ای است تا در این روز فعالان عرصه خبر و اطلاع‌رسانی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و به تلاش‌های شبانه‌روزی آنها نگاه ویژه شده و تمام مطالبات، مشکلات صنفی و شغلی این قشر مورد رصد قرار گرفته و هر مسوولی به قدر وسع خود برای کاهش این مشکلات برنامه‌ریزی کند.

وی افزود: جمعیت هلال احمر استان اردبیل خبرنگاران را بازوی اطلاع‌رسانی خود می‌داند زیرا خبرنگاران در تمام حوادث کنار این جمعیت بوده و دوشادوش امدادگران و نجاتگران برای اطلاع‌رسانی و امیدآفرینی‌ در جامعه حرکت می‌کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل نیز گفت: خبرنگاران وقایع‌نگارانی هستند که حرمت قلم و آگاهی را پاس می‌‏دارند و توان اندیشه و قلم خویش را جز در مسیر حق و عدالت به کار نمی‏‌گیرند.

نادر فلاحی افزود: ۱۷ مردادماه روز خبرنگار یادآور زحمات و تلاش‌های انسان‌های شریفی است که در کسوت خبرنگاری، رسالت خطیر اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی را بر عهده داشته و به مدد قلم‌های پاک و صادق و توانای خود، موجبات روشنگری و تعالی، پیشرفت و بالندگی جامعه را فراهم می‌آورند.

او تشریح کرد: خبرنگاران قشر فرهیخته‌ای هستند که به پاس حرمت و ارزش و اهمیت والای کار خبر و پیام‌رسانی، همواره از شان و منزلت رفیعی در نزد افکار عمومی برخوردار بوده و شایسته ارزشمندترین تکریم و قدرشناسی هستند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اصحاب رسانه بویژه شهید محمود صارمی و تبریک این روز به همه خبرنگاران، عکاسان، اصحاب رسانه و خانواده بزرگ مطبوعات و فعالان عرصه اطلاع‌رسانی، از توجه و اهتمام ویژه اصحاب رسانه در انعکاس اخبار، اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها، خدمات دولت و نظام قدردانی کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل هم گفت: روز خبرنگار فرصتی ارزشمند و گرانبهاست، برای پاسداشت مقام شامخ تمامی انسان‌های فرهیخته که در راه روشنگری و آگاهی بخشی به جامعه جان خود را تقدیم انقلاب کردند ، خبرنگاران به راستی تجسم امانت، مسوولیت، تعهد دلسوزی و وظیفه هستند.

پروانه رضاقلیزاده افزود: خبرنگاران وجدان بیدار جهان  و تصویرگر زمان خویش هستند، زیرا همواره در عمق جامعه زندگی می‌کنند و سلامت فکری و فرهنگی هر جامعه‌ای، مرهون تلاش‌های شبانه‌روزی آنهاست.

او بیان کرد: دستیابی به قله‌های پیشرفت، سربلندی و سعادت کشور،مراقبت از منافع ملی و مصالح مردم و آرمان‌های ارزشمند انقلاب اسلامی جز با حق جویی، صدق و مجاهدت در عرصه آگاهی ممکن نیست.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل نیز گفت: در هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید.

زعفر احدزاده افزود: روز خبرنگار فرصت مغتنمی برای متمرکز شدن بر نقش اصحاب قلم و اندیشه و قدرشناسی از پیشگامان توسعه فکری جامعه است که با مهندسی افکار برای بهبود فرایندها در راستای دستیابی به مطلوب‌ها تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به آثار و پیامدهای مثبت آگاهی مردم جامعه ای از تصمیمات و عملکرد متولیان اظهارداشت: خبرنگار حلقه ارتباط مردم و مسوولان بوده و عامل آگاهی ، که نقش مهمی توسعه همه‌جانبه جوامع دارند و قشر آگاه و تاثیرگذاری هستند که با بیان حقایق، مسوولیت اجتماعی خود را به خوبی ایفا می کنند.

او با بیان این که آگاهی و دانستن در جوامع بشری یکی از عمده دلایل بروز پدیده اطلاع‌رسانی و فعالیت حرفه‌ای خبرنگاران می‌باشد، گفت: در تاریخ هزاران ساله زندگی بشر تلاش برای بیشتر دانستن به عنوان یک اصل محوری حیات مطرح بوده است و شهروند آغاز هزاره سوم بیش از انسان‌های هر عصر دیگری به دانستن نیاز داردو از این رو کار خبری رسالتی خطیر و قابل احترام است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =