۴۰ باب خانه هلال در مناطق روستایی ورامین احداث شده است

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ورامین گفت:به منظور گسترش چتر امدادی جمعیت هلال احمر در مناطق مختلف ورامین، ۴۰ باب خانه هلال در مناطق مختلف ورامین احداث شده که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

حسین کاغذلو روز پنجشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار کرد: شهرستان ورامین به منظور توسعه خدمات امدادرسانی و ایجاد زیرساخت‌های مناسب مقابله با بحران‌ها و حوادث غیرمترقبه، اقدام به احداث ۴۰ باب خانه هلال در مناطق مختلف روستایی کرده که این واحدها همزمان با هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: تامین تجهیزات اولیه امدادی، جذب و آموزش نیروهای داوطلب، تهیه بانک اطلاعاتی و طرح عملیاتی امدادی روستاها در خانه های هلال از اولویت‌های مهم شهرستان ورامین است.
وی از فرونشست زمین به مهمترین بحران شهرستان ورامین یاد کرد و افزود: وجود خطوط فشار قوی برق که از استان تهران به سمت سمنان حرکت می‌کند، راه‌آهن سراسری تهران مشهد و بسیاری از تأسیسات زیربنایی در محل فرونشست دشت زمین باعث شده تا این پدیده هرآن فاجعه‌ای را به بار آورد.
فرماندار ورامین گفت: جلسات تخصصی متعددی برای مقابله با  این بحران برگزار شد که خروجی آن باید به کاهش سرعت بروز این پدیده مخرب منجر شود.
وی اظهار کرد: هرچند که شهرستان ورامین فاقد سوله مدیریت بحران است ولی تلاش کردیم تا با استفاده از امکانات موجود و سوله‌های روستای این کمبود برطرف شود.
کاغذلو با اشاره به موج دوم شیوع ویروس کرونا گفت: در مرحله نخست شیوع ویروس کرونا، شرایط شهرستان هیچ گاه به نقطه زرد نیز نرسید که این نشان از مدیریت صحیح بیماری و همراهی مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشت.
وی اظهار کرد: در موج دوم شیوع کرونا، متأسفانه ورودی بیمارستان‌های شهرستان ورامین افزایش یافت و یکی از کادرهای درمان شهرستان نیز به خیل شهدای عرصه سلامت پیوست که گذر از این بحران، به همراهی بیشتر مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیاز دارد.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری ‌جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =