۷۲ آشپزخانه اطعام حسینی در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه با اشاره به برپایی ۵۰ آشپزخانه مهدوی در گام اول رزمایش مواسات و همدلی استان در ماه رمضان گفت: در گام دوم این رزمایش بزرگ در ماه محرم، کمیته امداد استان در نظر دارد، ۷۲ آشپزخانه اطعام حسینی برای پخت و پز غذای گرم و توزیع بین نیازمندان راه‌اندازی کند.

«محسن رخصی» روز پنجشنبه در مراسم تقدیر از خبرنگاران که به مناسبت روز خبرنگار در سرسرای کمیته امداد استان کرمانشاه برگزار شد؛ افزود: مردم نوع دوست و خیر استان کرمانشاه در مرحله اول رزمایش مواسات و همدلی بیش از ۱۷ میلیارد تومان به مددجویان و افراد نیازمند غیرمددجو کمک کردند.

او همچنین از پرداخت بیش از ۱۰ میلیارد تومان نذورات عید قربان توسط خیران کرمانشاهی به مددجویان کمیته امداد خبر داد و آن را نشانه سخاوتمندی مردم استان در ایام سخت معیشتی و فشار اقتصادی دانست.

رخصی در بخش دیگر از سخنان خود همچنین از توزیع سبدهای غذایی بین ۸۰ هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد کرمانشاه به مناسبت عید غدیر خم خبر داد.

او در ادامه با اشاره به نزدیکی ماه محرم و عزاداری برای ابا عبدالله الحسین (ع) از مردم خیر و نوع دوست کرمانشاه خواست نذورات خود را برای کمک به مددجویان و افراد نیازمند در رزمایش مواسات و همدلی اختصاص دهند

وی افزود: کمیته امداد جامع ترین اطلاعات را از افراد نیازمند سطح استان در اختیار دارد که می تواند در نزدیک ترین زمان ممکن نذورات را به دست نیازمندان برساند.

۷۸ هزار خانواده با جمعیتی بیش از ۱۸۰ هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد استان کرمانشاه هستند که در سال ۲۰۰ میلیارد تومان کمک هزینه معیشتی به آنان پرداخت می شود.