امام جمعه گنبدکاووس: خبرنگاران پیشگام روشنگری جامعه هستند

گنبدکاووس - ایرنا - امام جمعه گنبدکاووس با مهم دانستن نقش رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی به افکار عمومی تاکید کرد که خبرنگاران با اطلاع‌رسانی سریع و صحیح وقایع، پیشگام ایجاد روشنگری و تحول در جامعه هستند.

حجت‌ الاسلام محمود ترابی امروز پنجشنبه با حضور در نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی گنبدکاووس به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگار زمانی می‌تواند سبب ایجاد تغییر و روشنگری در جامعه باشد که نسبت به پیرامون خود و تحولات آن آگاهی و اطلاعات دقیق داشته باشد.

وی با مهم دانستن سه شاخصه سرعت، دقت و صحّت در انتشار اخبار، افزود: خبرنگار نباید هیچ یک از این شاخصه‌ها را فدای دیگری نماید و لازمه آن نیز کسب اطلاعات صحیح از موضوع و سپس انتشار آن در اسرع وقت است.

امام جمعه گنبدکاووس همچنین خبر را از ارکان قدرت و نیاز مبرم جامعه دانست و تصریح کرد: خبرنگار باید تلاش کند تا این قدرت را با اطلاع رسانی صحیح، دقیق و سریع به افکار عمومی حفظ نماید که در غیر این صورت رسانه‌های ضد انقلاب با انتشار اخبار کذب یا غیر صحیح هدایت افکار عمومی را به دست خواهند گرفت.

وی با تقدیر از آنچه که عملکرد خبرگزاری‌ ایرنا برای انعکاس واقعیت‌ها و مشکلات کشور و منطقه و اطلاع رسانی به افکار عمومی بر اساس سه شاخص سرعت، دقت و صحّت نامید، ادامه داد: اخبار ایرنا دارای سندیت است و دیگر رسانه‌ها هم این موضوع را بیشتر سرلوحه خود قرار دهند تا اخبار آنها هم تاثیرگذار باشد.

حجت الاسلام ترابی همچنین با گرامیداشت یاد شهید "محمود صارمی" خبرنگار فقید ایرنا، فرارسیدن روز خبرنگار را تبریک گفت.

در هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷ محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی (ایرنا) به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان شهید شد، به همین مناسبت شورای فرهنگ عمومی هفدهم مردادماه را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =