بیمه سلامت ۲۶۰ میلیارد تومان به مراکز درمانی کرمانشاه پرداخت کرد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت: بیمه سلامت از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۶۰ میلیارد تومان به مراکز درمانی، بیمارستان‌ها، پزشکان و مراکز رادیولوژی و آزمایشگاهی استان هزینه پرداخت کرده که در سالیان گذشته بی‌سابقه بوده است.

کیومرث مظفری روز پنجشنبه در بازدید از خبرگزاری ایرنا مرکز کرمانشاه به مناسبت روز خبرنگار افزود: بیمه سلامت به محرومترین اقشار جامعه مانند مددجویان کمیته امداد، بهزیستی، افراد مجهول الهویه، معتادان، زندانی ها و خانواده‌های آنها، بیماران خاص و افراد دهک پایین جامعه خدمات درمان رایگان ارایه می دهد و ماهیانه نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان در این خصوص هزینه می کند.

او با بیان اینکه ۶۰ درصد جمعیت استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه زیرپوشش بیمه همگانی سلامت هستند، گفت: از سال گذشته که طرح بیمه همگانی به اجرا درآمده ۱۰۵ هزار نفر برای آزمون وسع سنجی به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کردند که دهک ۹۶ هزار نفر از آنها مشخص و برای ۵۸ هزار نفر نیز دفترچه بیمه سلامت صادر شده است.

مظفری اضافه کرد: ۳۵ هزار نفر از افراد ثبت نامی در آزمون وسع سنجی استان در دهک های یک، ۲ و سه  قرار گرفته اند و هزینه بیمه رایگان برخوردار شدند و ۱۴ هزار نفر نیز شامل دهک چهارم جامعه بودند که نصف قیمت هزینه بیمه پرداخت کردند.

همه شهرستان های استان به سیستم نسخه نویسی الکترونیکی متصل شدند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود از اتصال مراکز درمانی، بهداشتی، بیمارستان ها و داروخانه و مطب پزشکی همه شهرستان های استان کرمانشاه به سیستم نسخه پیچی الکترونیکی خبر داد، گفت: ۵۰ درصد مراکز درمانی و رادیولوژی و آزمایشگاهی و داروخانه های شهر کرمانشاه به سامانه نسخه پیچی الکترونیکی متصل هستند که تحول خیلی بزرگی در نظام پزشکی محسوب می شود و از این نظر کرمانشاه در کشور از بسیاری استان جلوتر است.

مظفری با بیان اینکه ۸۳ درصد مطب پزشکان، مراکز درمانی، بیمارستانی، داروخانه ها و آزمایشگاه های استان به سامانه نسخه پیچی و نسخه نویسی الکترونیکی متصل هستند، افزود: تا پایان آذر ماه همه مراکز درمانی و پزشکی استان به این سامانه متصل می شوند.

او با بیان اینکه با اجرای کامل طرح نسخه نویسی سالیانه سه میلیارد تومان فقط در مصرف کاغذ صرفه جویی  می شود، افزود: در سامانه الکترونیکی بیمه سلامت ۶ هزار نوع خدمت تعبیه شده است.

مظفری در بخش دیگر از صحبت های خود از تشکیل پرونده الکترونیکی برای افراد زیرپوشش بیمه سلامت خبر داد و گفت: در این پرونده الکترونیکی افراد زیرپوشش همه سوابق پزشکی و مصرف دارویی افراد در آن درج می شود و با ارایه کد رهیگری ویژه هر فرد در هر نقطه از کشور می توانند از خدمات درمانی بیمه سلامت برخوردار شوند.

او همچنین از راه اندازی سامانه پیامکی ستاره ۱۶۶۶ مربع برای اطلاع از وضعیت اعتبار دفترچه بیمه شدگان خبر داد و افزود: شماره ۱۶۶۶ نیز ۲۴ ساعت شبانه روز آماده پاسخ  به سولات افراد زیرپوشش و راهنمایی آنان است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۱۴ شهرستان و ۲ هزار ۵۹۵ روستا دارد.