اعلام آمادگی بنیاد مستضعفان برای پیوستن به طرح‌های توسعه تجارت با روسیه

مسکو - ایرنا - رئیس بنیاد مستضعفان در تماس تصویری با سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه از آمادگی این بنیاد برای کمک به طرح های توسعه اقتصادی میان ایران و روسیه خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از سفارت ایران در روسیه، پرویز فتاح و کاظم جلالی در این گفت وگوی تصویری در خصوص ظرفیت های بالقوه اقتصادی در روسیه و همچنین توان بنیاد برای توسعه روباظط اقتصادی و تجاری با روسیه در جهت افزایش تراز تجاری دو کشور به طور مشروح به تبادل نظر پرداختند.

در ادامه این گفت وگو موضوعات مربوط به همکاری و مساعدت مشاوره ای و عملیاتی بنیاد مستضعفان با شرکت های صادر کننده محصولات به روسیه و همچنین تسهیل امور ترانزیتی، بندری، ریلی و نیز توسعه کشت محصولات صادرات محور برای بازار روسیه و رفع موانع موجود مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گفتنی است ایران در جمع ۵۰ شریک اقتصادی روسیه قرار دارد حال آنکه برخی از کشورهای منطقه از جمله ترکیه جزو ۱۰ شریک نخست اقتصادی روسیه هستند.

جلالی که کمتر از یک سال است بر صندلی نخست دستگاه دیپلماسی ایران در روسیه تکیه زده است تمام عزم خود را بر یافتن راه هایی برای گسترش تراز تجاری دو کشور و افزایش داد و ستد مردم قرار داده است هر چند که شیوع گسترده کرونا در دو کشور بسیاری از راه ها را به صورت موقت مسدود کرده است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران پیشتر در مصاحبه اختصاصی به ایرنا با انتقاد از سطح پایین همکاری های تجاری و اقتصادی برخلاف روابط نزدیک سیاسی و امنیتی گفته بود که توسعه روابط اقتصادی ایران و روسیه در اولویت کاری وی قرار دارد چرا که برای داشتن روابطی پویا و پایدار، دو کشور چاره ای جز گسترش روابط اقتصادی ندارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha