پویش دانش‌آموزی میزبانی به توان میلیون در محله‌های سراسر کشور

تهران-ایرنا- دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: همزمان با هفته امامت و ولایت و عید سعید غدیر پویش‌ها و برنامه‌های ملی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با عنوان میزبانی به توان یک میلیون با نقش‌آفرینی دانش‌آموزان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش روز پنج‌شنبه ایرنا از روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حسین تاریخی افزود: اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان همزمان با عید سعید غدیر و در هفته امامت و ولایت، باران نشاط و همدلی را در پویش میزبانی به توان یک میلیون به محله های سراسر کشور می برند.

وی ادامه داد: هدف از اجرای این پویش ها، ترویج نشاط و شادی و روحیه همدلانه در جامعه از طریق مناسک سازی غدیر بر اساس سیره عملی و نظری اهل بیت (ع) از طریق نقش سپاری به دانش آموزان است که از عید قربان تا عید غدیر با همکاری موسسه فرهنگی موج همراه نور( باد صبا ) و دیگر مجموعه های فرهنگی خصوصی برگزار می شود. 
 

پویش میزبانی به توان یک میلیون
تاریخی با تأکید بر طراحی پویش های غدیر بر اساس احادیث و سیره عملی اهل بیت(ع) اظهار داشت: این پویش بر اساس حدیثی از امام صادق (ع) که می فرمایند:« غذا دادن به یک مومن در روز عید غدیر ثواب اطعام یک میلیون پیامبر و صدیق و یک میلیون شهید و یک میلیون فرد صالح در حرم خداوند را دارد.» طراحی و نامگذاری شده است و در قالب مواسات و با یک مشارکت همگانی در سراسر کشور اجرا خواهد شد. 

وی افزود: علاقمندان می توانند برای مشارکت در این پویش با مراجعه به سایت میزبان غدیر به آدرس http://mizbaneqadir.ir/  و یا شماره گیری کد دستوری #۸۸۰*در دو بخش مشارکت خدمت و یا مشارکت مالی شرکت کنند.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با تشریح بخش های این پویش گفت: در بخش مشارکت خدمت، سه گزینه توزیع غذا، پخت غذا در منزل و تهیه اقلام غذایی و در بخش مشارکت مالی، دو گزینه انتخاب غذا و شربت برای علاقمندان موجود است و می توانند با انتخاب یک شهر، عیدانه ها یا نذورات خود را جهت توزیع در آن شهر تعیین کنند و یا به یک خدمت مومنانه غدیری در شهر بپردازند.

تاریخی با اشاره به اینکه این پویش از روز عید قربان آغاز شده و تا ۲۰ مردادماه ادامه دارد تشریح کرد، تمام کمک های مردمی در بخش غذا، شربت و اقلام در بسته بندی های مناسب و کاملاً بهداشتی آماده اهداء می شود که توسط کاروان های دوچرخه سواری خادمین دانش آموز غدیر در بین خانواده های کم برخوردار محله های سراسر کشور در روز عید غدیر توزیع خواهد شد. 

وی ادامه داد: همه ارکان اتحادیه در کشور آماده این رزمایش شادمانه و همدلی هستند و از شنبه همزمان با عید غدیر این عملیات را آغاز می کنند.

نشاط نوجوانانه با کاروان های دوچرخه سواری خادمین دانش آموز غدیر در محله

تاریخی در ادامه از ارائه خدمت اجتماعی توسط دانش آموزان در قالب کاروان های دوچرخه سواری خادمین دانش آموز غدیر خبر داد و گفت: کاروان های دوچرخه سواری خادمین دانش آموز غدیر، با هدف ارائه خدمت اجتماعی نوجوانانه در محله تشکیل می شوند که با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و صیانت از احترام و ارزش خانواده های نیازمند، به عنوان خادم غدیر، عیدانه های میزبانی به توان میلیون را در روز عید غدیر به آنان اهدا می کنند و با اجرا و همخوانی سرودهای غدیری، فضای معنوی و نشاط را به محلات و شهرها می آورند.

تابش رنگین کمان نشاط با پویش شربتهای رنگی در محله های سراسر کشور

دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در ادامه از اجرای پویش شربتهای رنگی در محله های سراسر کشور خبر داد و گفت: این پویش با هدف استفاده حداکثری از هنرهای خانگی و پوشش محلی احسان غدیر طراحی شده است و علاقمندان می توانند انواع شربت های رنگی بومی، محلی و... را به صورت خانگی تولید کرده و جهت بسته بندی و توزیع به دفاتر شهری اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان تحویل دهند. 

تاریخی با تأکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در این پویش، افزود: با رعایت پروتکل های بهداشتی شربت های تهیه شده بسته بندی می شود و توسط کاروان های گروهی دوچرخه سواران، در بین مردم محلات هر شهر توزیع می شوند.

تاریخی گفت: امسال روز عید غدیر در هجدهم مردادماه و هجدهم ذی الحجه است و بر اساس این تقارن پویش ۱۸، ۱۹، ۲۰ جهت حمایت از برنامه های ابتکاری عید غدیر در سراسر کشور طراحی شده است. 

وی افزود: در این پویش دانش آموزان می توانند تمام تجربه های خاص و فعالیت های ابتکاری عید غدیر در خانواده، محله و یا شهر خود را  در قالب عکس و فیلم های دانش آموزی به نشانی @mizbaneqadir۱ ارسال کنند.

دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خاطر نشان کرد: به بهترین آثار ارسالی جوایزی نفیس اهدا خواهد شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =