نقدکردن رسانه‌ها نباید برای مطالبات شخصی باشد

کرمانشاه- ایرنا- خبرنگار روزنامه کیهان، نقد منصفانه و به چالش کشیدن مدیران برای مطالبات صنفی و همچنین مرتفع کردن مشکلات مردم را یکی از رسالت‌های اصحاب رسانه دانست و گفت: اما نقد کردن رسانه‌ها نباید برای مطالبات شخصی باشد و این ویژگی نباید در قاموس کار رسانه‌ باشد.

سیدسیاوش حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: روز خبرنگار نقدهای به حقی از سوی برخی همکاران به مدیر استان شد، که همه به دیده منت پذیرای اینگونه هم اندیشی ها بودند و توقعی بیش از این هم نمی رفت.
وی افزود : متاسفانه برخی دوستان هم بودند که با نیش و نوش و بعضا با استفاده از ادبیات سخیف، برگزارکنندگان مراسم را به باد انتقاد گرفتند که لازم است به ایشان توصیه نمایم در چنین آیین هایی و برای مطالبه شخصی دست از خودزنی برداشته و با نگاه فرهنگی و همچنین در خور و شان و منزلت مراسم و مدعوین سخن بگویند.

این فعال رسانه‌ای اظهارداشت: به هر حال همانطور که همگان می دانند هیچ انسانی مصون از اشتباه نبوده و نیست و این ویژگی در ذات بشر نهفته است؛ اینکه خودمان را از نارسایی های موجود در استان مبرا بدانیم و تمامی مشکلات را به این و آن منتسب دهیم کار پسنده ای نیست.
حسینی گفت: این نقادان عزیز اگر در همان حوزه رسانه ای که مسوولیت دارند یک نگاه واقع بینانه ای داشته باشند خواهند فهمید که چه قصوری و جفایی در حق زیردستانشان بعمل آورده اند که سالها بی جیره و مواجب از آنها کار می کشند و از حداقل امکانات شغلی (بیمه) ایشان را محروم نموده اند، توجیه خواهند شد که ایرادات بنی اسراییلی از این و آن گرفتن کار عبث و ناپسندی است.

این کارشناس رسانه گفت: لازم می بینم روز خبرنگار را به تمامی اصحاب واقعی قلم و اندیشه تبریک بگویم ان شاالله که بتوانیم در راستای صیانت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و همچنین توسعه استان کرمانشاه قدم های موثری برداریم.
وی افزود : پانزدهم مرداد ماه با تلاش و مساعدت همیشگی استاندار و معاونین ایشان و با وجود مشکلات حاد بیماری کرونا مراسم روز خبرنگار در سرسرای شهدای دولت استانداری با حضور جمع کثیری از همکاران گرانسنگ رسانه استان بخوبی برگزار شد.
حسینی اظهار داشت : مراسم امسال با توجه به ویروس منحوس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی که ستاد کرونا اعمال کرده است همانند سال های قبل برگزار نشد و امسال همانطور که انتظار هم همین بود به صورت هم اندیشی مدیران ارشد استان مدیر کل ارشاد اسلامی و همچنین اعضای شورای مرکزی خانه مطبوعات استان با اصحاب رسانه و با برنامه های متنوع اجرا گردید.
خبرنگار روزنامه کیهان گفت: لازم به ذکر است یکی از ویژگی های منحصر بفرد مراسم امسال روز خبرنگار تریبون آزادی بود که در اختیار مدیران مسوول رسانه های دیداری، شنیداری و حتی فضای مجازی قرار گرفت، که این خود نشانی از آزادی بیان بود که دستگاه اجرایی استان و کمیته برگزاری کننده مراسم روز خبرنگار به آن اهتمام ویژه داشتند.