نایب رییس مجلس: دولت امنیت شغلی و اقتصادی خبرنگاران را تامین کند

اردبیل - ایرنا - نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین و نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی گفت: دولت امنیت شغلی و اقتصادی خبرنگاران و اصحاب رسانه را تامین و بستر فعالیت رسانه‌ها در فضایی توام با آرامش و ثبات را فراهم کند.

به گزارش ایرنا ، علی نیکزاد روز پنجشنبه در جریان بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز اردبیل افزود: مجلس شورای اسلامی نیز پشتیبان هر اقدام و طرح مرتبط با حوزه فعالیت رسانه‌ها و خبرنگاران است و اگر لازم باشد، از طریق اصلاح و تغییر قانون مطبوعات نیز وارد میدان خواهد شد.

وی در جریان این بازدید، خدمات اصحاب رسانه بویژه خبرگزاری جمهوری اسلامی در انعکاس رویدادهای استان اردبیل را ارزشمند خواند و با تبریک روز خبرنگار ، کار خبرنگاران و اصحاب رسانه را دارای ارزش، قدر و اعتبار بالای اجتماعی و فرهنگی عنوان کرد.

نایب رییس مجلس یازدهم خبرنگاران را مجاهدان خط مقدم جنگ نرم با دشمنان عنوان و بیان کرد: کشور ما در جنگ نابرابری قرار گرفته و امپراطوری رسانه‌ای استکبار، با استفاده از همه روش‌ها و ابزارهای ممکن، وارد میدان مبارزه با ما شده و با استفاده از روش‌های ناجوانمردانه، دروغ پراکنی و شایعه‌سازی، در صدد آسیب زدن به کشور ماست.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین، کار خبرنگاری را سخت خواند و تاکید کرد: برغم سختی و درآمد پایین، نباید اخلاق حرفه‌ای، پاکدستی و راستگویی در این حرفه فراموش شود.

نیکزاد تاکید کرد: اگر اصول اخلاق حرفه‌ای، راستگویی و صداقت در این حرفه فراموش شود، ممکن است در کوتاه مدت دستاوردی برای کسی داشته باشد ولی در بلند مدت سرمایه‌ اجتماعی آنها از دست خواهد رفت.

وی در ادامه با اشاره به تاثیر عمیق اخبار خبرنگاران و رسانه‌ها در جامعه گفت: این قشر زحمتکش با وجود این که تولیدکننده موثر در عرصه فرهنگ هستند، ولی از درآمد منطقی دور افتاده‌اند و چندان بهره‌مند نیستند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار بیان مطالبات جامعه توسط خبرنگاران و اصحاب رسانه شد و با تاکید بر بیان همه فعالیت‌های خوب و موثر و نیز همه نارسایی‌ها افزود: در این عرصه نباید با آبروی افراد بازی کرد.

وی انقلاب اسلامی ایران را انقلابی فرهنگی خواند و با بیان این که این ثمر مجاهدت مردم ایران اسلامی با هدایت بنیانگذار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری تاکنون به خوبی هدایت شده است، بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های دفاعی و علمی با اقتدار درخشیده و در هر دو عرصه حرف برای گفتن دارد.

نیکزاد، با اشاره به این که تاکنون در کشور ما فرهنگ بر اقتصاد مقدم نشده در حالی که انقلاب ما با شعار فرهنگی به پیروزی رسیده است، اظهارکرد: اگر فرهنگ بر اقتصاد مقدم شود، ثمره آن پرورش و رشد شخصیت‌های بزرگی همچون شهید سلیمانی و شهید باکری و صدها چهره ماندگار و انقلابی خواهد بود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین، خواستار حاکمیت تفکر انقلابی و مدیریت جهادی در کشور شد و گفت: باید مدیریت کشور را به دست کسانی بسپاریم که با عمق جان به آرمان‌های انقلاب، امام و رهبری وفادار هستند.

نایب رییس مجلس یازدهم همچنین بیان کرد: ما در ساختن تمدن اسلامی موفق نبوده‌ایم و اقدامات انجام شده پس از انقلاب در حد دولت اسلامی مانده است و به همین علت امروز کشور در عرصه برقراری عدالت اجتماعی و عدالت اقتصادی مشکل دارد و مردم به معنای واقعی در تامین معیشت خود مشکل دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =