۱۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۳
کد خبرنگار: 2176
کد خبر: 83898861
۰ نفر

برچسب‌ها

بندر طرابلس لبنان برای تخلیه بار و کالا آماده شد

تهران-ایرنا- به دنبال انهدام و تخریب گسترده بندر بیروت، اصلی ترین بارانداز لبنان در پی انفجار روز سه شنبه، اداره بندر طرابلس در شمال این کشور، امروز پنجشنبه اعلام کرد که این بندر از هرگونه مواد شیمیایی و خطرناک خالی و آماده ورود محموله های گندم است. گفته شده امروز اولین کشتی حامل ۵هزار و ۵۰۰ تن گندم وارد این بندر می شود.

به گزارش روزنامه لبنانی الجمهوریه، اداره این بندر تاکید کرد که شهروندان لبنانی با بحران کمبود گندم روبرو نخواهند شد و امروز یک کشتی حامل ۵ هزار و ۵۰۰ تن گندم از اوکراین وارد این بندر خواهد شد و در سه روز آینده نیز محموله های دیگر به این بندر خواهد رسید و کارگران آماده اند که بدون هیچ معطلی این بارها را تخلیه کنند تا به سرعت به مناطق مختلف لبنان انتقال یابد. 

دولت لبنان روز گذشته از وزارت کار و حمل و نقل خواست تا تدابیر لازم برای تامین و تسهیل روند صادرات و واردات را در بنادر دیگر بخصوص صیدا و طرابلس فراهم کنند.

عصر سه‌شنبه در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد آتش زا واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی رخ داد که در اثر آن، ۱۳۷ نفر کشته و بیش از ۵ هزار نفر زخمی شدند.

کشورهای مختلف جهان روز چهارشنبه با ارسال پیام‌هایی، با مردم و دولت لبنان ابراز همدردی و آمادگی خود را برای کمک به این کشور اعلام کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =