۱۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۸
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83898840
۰ نفر

برچسب‌ها

هشت طرح پتروشیمی دانش‌بنیان در کشور اجرایی می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرعامل هلدینگ پتروشمی باختر گفت: از مجموع هشت طرح پتروشیمی دانش بیان این هلدینگ در کشور ۶ مورد آن در استان لرستان اجرایی می‌شود.

داود رضا ربانی روز پنجشنبه در حاشیه آئین بهره برداری واحد کاتالیست پتروشمی خرم آباد در جمع خبرنگاران بیان کرد: هم اکنون سه طرح در حال اجرا است و ۲ طرح دیگر نیز در حال مهندسی و بررسی است.

ربانی اظهار داشت: گروه باختر در کارهای فنی و پتروشیمی و دیگر موارد در کنار مردم لرستان قرار داردو امید است شاهد شکوفایی بیشتر لرستان باشیم.

وی گفت: تاکنون این کاتالیست جزو محصولات وارداتی بوده است و با توجه به اینکه امکان تولید گریدهای طراحی شده مقدور نشد، برای تولید کاتالیست در پتروشیمی خرم آباد تلاش شد.

وی اظهار داشت: در این راستا از مجموعه آزمایشگاهی یک واحد صنعتی در پتروشیمی خرم آباد شروع بکار کرد که خوشبختانه امروز به مرحله تولید رسیده و بیش از ۵۰ درصد تاسیسات مربوط به ساخت پایه کاتالیست را تولید می کند.

ربانی با بیان اینکه این محصول پس از تولید بلافاصله مصرف می شود، ادامه داد: در شرکت های بین المللی تعداد کمی از واحد های پتروشیمی دارای این تاسیسات هستند.

وی اظهار داشت: همچنین یک واحد کاتالیستی دیگر در استان کرمانشاه در حال اجرا است و یک طرح نیز در سنندج در دست اقدام است.

وی بیان کرد: سالانه ۳۰ میلیون دلار ارزش واردات این کاتالیست  بود که امید است بتوان تولید این کاتالیست برای دیگر واحدها نیز انجام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =