پرداخت ۹۵.۵ درصد بهای گندم کشاورزان خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی گفت: تاکنون ۹۵.۵ درصد بهای گندم کشاورزان استان به میزان ۲ هزار و ۸۸۶ میلیارد و ۸۹۴ میلیون ریال پرداخت شده است.

سیدجلال موسوی روز جمعه اظهار داشت: گندمکارانی که تا تاریخ ۱۱ مرداد ماه سال جاری به مراکز و کمیسیون های فعال در سطح استان محصول تحویل داده اند وجوه خود را به طور کامل دریافت کرده اند.

وی گفت: تاکنون بیش از ۱۲۱ هزار و ۳۲۱ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان به صورت تضمینی در قالب ۲۱ هزار و ۱۵۷ محموله از تعداد هفت هزار و ۲۶۳ کشاورز در سطح استان خریداری شده است.

وی افزود: همچنین امسال سه هزار و ۲۵۷ تن کلزا از کشاورزان استان به ارزش ۱۴۹ میلیارد و ۱۶۳ میلیون ریال خریداری شده است که تاکنون مبلغ ۱۴۸ میلیارد و ۷۲۳ میلیون ریال به حساب آنان واریز شده است.

وی گفت: کلزاکارانی که تا تاریخ پنجم مردام ماه سال جاری به مراکز و کمیسیون‌های فعال در سطح استان کلزا تحویل داده اند  وجوه خود را به طور کامل دریافت کرده اند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی گفت: بدین ترتیب تاکنون ۹۹.۷ درصد بهای محصول خریداری شده کلزاکاران استان نیز پرداخت شده است.

 ۹۸ هزار هکتار از دیمزارها و ۴۷ هزار هکتار از کشتزارهای آبی استان زیر کشت گندم است و پیش بینی می شود که از این سطح ۲۵۰ هزار تن گندم برداشت شود.

چهار هزار و ۴۶ هکتار کشتزار خراسان شمالی زیر کشت کلزا رفته که پس از سرمای دیررس بهاره، سه هزار و ۷۴۵ هکتار آن به بار نشسته و پیش‌بینی می‌شود از این سطح ۶ هزار تن دانه روغنی کلزا برداشت شود.

 انتظار می رود کلزاکاران استان پنج هزار و ۵۰۰ تن دانه روغنی کلزا را به صورت تضمینی به شرکت غله بفروشند.

پارسال کلزاکاران خراسان شمالی سه هزار و ۶۸ تن دانه روغنی کلزا به ارزش ۱۰۴ میلیارد ریال به شرکت غله استان فروخته بودند.

خراسان شمالی در زمینه تولید دانه روغنی کلزا رتبه نهم را در بین استان‌ها دارد.

خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این میزان ۳۰۰ هزار هکتار زراعی و مابقی باغی است و بیش از ۸۰ هزار بهره بردار بخش کشاورزی در این حوزه فعالیت می کنند.

بیشترین شاغلان استان در بخش کشاورزی اشتغال دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =