رسانه‌ها در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نقش بسزایی دارند

قزوین - ایرنا - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین از خبرنگاران به عنوان مروجان فرهنگی جامعه یادکرد و گفت: رسانه‌ها در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نقش بسزایی برعهده دارند.

فاطمه محمدبیگی روز پنجشنبه به مناسبت روز خبرنگار در دیدار با رییس و کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی استان قزوین با اشاره به تعامل مستمر و سازنده اداره کل کتابخانه‌های استان با اصحاب رسانه، به خصوص خبرگزاری ایرنا تاکید کرد: خبرنگاران مشاورانی امین و ناصحان مشفقی هستند که با ارایه مطالب و انعکاس حقایق در تحقق اهداف عالی با نقد منصفانه مسوولان را یاری می‌کنند.

وی، توسعه برنامه‌های فرهنگی و تکمیل پروژه‌های عمرانی را در اولویت برنامه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان دانست و افزود: زیربنای توسعه فرهنگی در هر جامعه، کتاب و کتاب‌خوانی است و کودکان و نوجوانان نیز به ‌عنوان مخاطبان اصلی کتابخانه‌های عمومی محسوب می‌شوند.

محمدبیگی با اشاره به پروژه ساخت کتابخانه مرکزی قزوین، یادآور شد: این پروژه به دلیل مشکلات اعتباری پس از ۱۰ سال هنوز آغاز نشده و تنها در قالب یک زمین باقی مانده که به نظر می‌رسد با حمایت استانداری، شهرداری و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تا پایان امسال شاهد آغاز عملیات اجرایی آن باشیم.

این مسوول فرهنگی بر ضرورت گسترش فرهنگ کتابخوانی به عنوان زیربنای توسعه و ارتقای فرهنگ شهری تاکید و تصریح کرد: پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری‌های استان جهت توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه ضروری به نظر می‌رسد.

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان قزوین نیز در این دیدار اظهار داشت: همه تلاش ایرنا، به عنوان خبرگزاری رسمی نظام، موثر بودن برای جامعه هدف خود است و به همین لحاظ تلاش دارد تا با انعکاس اخبار و رویدادهای صحیح، اتقافات خوبی را در جامعه رقم بزند.

علی حیدری تاکید کرد: اثرگذاری رسانه‌ها در جامعه اهمیت و جایگاه مهم آنها را گوشزد می‌کند که باید مورد توجه مدیران و مسوولان دستگاه‌های اجرایی باشد.

وی خاطرنشان کرد: مسوولان و دست اندرکاران دستگاه‌های اجرایی باید برای انجام صحیح وظایف از سوی رسانه‌ها و خبرنگاران، محتوا و اخبار صحیح مبتنی بر واقعیت را به صورت منظم در اختیار اصحاب رسانه قرار دهند.

شهید محمود صارمی از جمله خبرنگاران پرتلاش کشورمان بود که از حضور در خطرناک‌ترین میدان‌ها ترس به خود راه نداد و تا انتها به رسالت خود وفادار ماند.

 شهید صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در سال ۷۷ در مزار شریف افغانستان به دست نیروهای افراطی طالبان به شهادت رسید و به همین مناسبت شورای فرهنگ عمومی ۱۷ مرداد ماه  "سالروز شهادت محمود صارمی" را به عنوان روز خبرنگار نامگذاری کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =