شهردار یزد: نمایندگان رسانه ها نقش مهمی در تحقق اهداف مدیریت شهری دارند

یزد- ایرنا- شهردار یزد با بیان اینکه نمایندگان رسانه‌ها نقش مهمی در تحقق اهداف مدیریت دارند، گفت: عملکرد رسانه‌ها نسبت به رویدادهای مدیریت شهری از یک سو منعکس کننده نیازها ،تقاضاها و مطالبات مردمی است و از سوی‌دیگر عامل اطلاع رسانی فعالیت‌های انجام شده از سوی مسوولان در این عرصه است.

سیدجمال الدین عزیزی بُندرآبادی روز پنجشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز یزد به مناسبت ۱۷ مرداد( روز خبرنگار) افزود: رسانه‌ها با توجه به میزان اثرگذاری در جامعه، باید به عنوان بازوان قدرتمندی برای مجموعه مدیریت شهری در مسیر تحول و توسعه باشد.

وی از خبرنگاران به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسوولان یاد کرد و اظهار داشت: رسانه ها ابزار رساندن مطالبات مردمی به گوش مسوولان هستند و می توانند در تصمیم سازی ها یاریگر مدیران باشند.

عزیزی بندرآبادی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها و مطبوعات با انعکاس مسائل و مشکلات شهری و مطالبات مردمی، انتقال دهنده این دغدغه ها به مسوولان در راستای رفع مشکلات  و نیز بالندگی و پویایی جامعه در  شهر هستند.

شهردار یزد تصریح کرد: رسانه‌ها با توجه به میزان اثرگذاری در جامعه، باید به عنوان بازوان قدرتمندی برای مجموعه مدیریت شهری در مسیر تحول و توسعه حرکت کنند.

عزیزی بندرآبادی خاطرنشان کرد: رسانه‌های رسمی باید از این ظرفیت خود در توسعه و آبادانی  شهر حداکثر استفاده را بکنند زیرا خبرنگاران همواره سهم بزرگی در تحولات اجتماعی و فرهنگی جامعه داشته و بازوان توسعه و آبادانی شهر به شمار می روند.

شهردار یزد با بیان اینکه معتقدیم خبرنگاران و اصحاب رسانه در حوزه مدیریت شهری نقش تاثیرگذاری دارند به ارائه ۳۰۰ نوع خدمات مختلف از سوی شهرداری  برای شهروندان اشاره کرد و ادامه داد: در این بین برخی نواقص و کاستی هایی نیز دیده می شود که توسط خبرنگاران یادآوری  و نسبت به رفع آنها اقدام می شود. 

وی با اشاره به ثبت ۲۰۰ هکتار از ۷۵۰ هکتار بافت تاریخی شهر یزد در یونسکو تصریح کرد: نمایندگان رسانه های استان در انعکاس اخبار و معرفی این شهر نقش حیاتی و اساسی دارند.

شهردار یزد ادامه داد: مردم حق دارند که در جریان اقدامات و فعالیت‌های دستگاه‌های دولتی و خدمات عمومی  قرار گیرند و در این زمینه رسانه ها باید بیش از پیش در این زمینه تلاش کنند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: رویکرد شورای شهر و شهرداری یزد در ارتباط با فعالیت‌های شهری مبتنی بر استفاده از امکانات موجود است، انتظار داریم رسانه‌ها با تحلیل های منطقی به مجموعه مدیریت شهری کمک کنند تا در این مسیر پرچالش، مدیریت شهری بتواند با کمک رسانه ها بهترین تصمیم را برای توسعه و آبادانی شهر اتخاذ کند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطر شهید محمود صارمی ، خبرنگار  خبرگزاری حمهوری از تلاش های مجموعه ایرنا مرکز یزد در انعکاس اخبار شهرداری قدردانی کرد و بر تعامل بیش از بیش این رسانه با شهرداری را یادآور شد.

شهید صارمی در خرداد سال ۱۳۴۷ در شهرستان بروجرد متولد شد بعد از اخذ دیپلم و شرکت در کنکور سراسری و پذیرفته شدن در رشته جغرافیا به تهران مهاجرت کرد، بعد از گذراندن چند ترم از طریق بسیج دانشجویی دانشگاه تهران راهی جبهه‌های نبرد شد و مدت ۱۷ ماه را در آن جا گذراند،  مجدداً به دانشگاه بازگشت و به ادامه تحصیل پرداخت.

محمود در سال ۱۳۷۰ مشغول به همکاری با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران شد،  در سال ۱۳۷۱ در حالی که به تحصیلات خود در مقطع کارشناسی ارشد ادامه می‌داد، ازدواج کرد. در سال  ۱۳۷۵ به عنوان مسوول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف مرکز اسان بلخ واقع در شمال افعانستان انتخاب شد و ۲ سال بعد در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۷۷ در شهر مزار شریف به دست گروه طالبان کشته شد.

حدود ۶۵۰ هزار نفر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت  یزد در مرکز استان زندگی می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =