۱۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۹
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 83898773
۰ نفر

برچسب‌ها

پردیس سینمای سقز مهمترین باتوق فعالیت‌های فرهنگی می‌شود

سنندج - ایرنا - رییس حوزه هنری کردستان گفت: راه‌اندازی پردیس سینمایی در سقز زمینه‌ساز ایجاد مهمترین پاتوق برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری در این شهرستان است.

به گزارش ایرنا، امین مرادی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه شهرستان سقز اظهار داشت: راه‌اندازی پردیس سینمایی سقز زمینه ساز اعتلای سایر مباحث هنری در این شهرستان از جمله رویدادها و جشنواره ها در زمینه های مختلف از جمله تئاتر و موسیقی می شود.

وی با اشاره به نتایج راه‌اندازی پردیس سینمایی سقز، افزود: افزایش دوبرابری سرانه صندلی در استان کردستان در طول ۲ سال گذشته یکی از اقدامات تاریخی حوزه هنری در راستای توجه به فرهنگ و هنر این استان است.

مرادی اضافه کرد: راه‌اندازی و بهره‌برداری از پردیس سینمایی سقز، فرصت‌های بهتری برای حضور حوزه هنری در این شهرستان را فراهم می‌کند و این حضور می‌تواند زمینه ساز رقم خوردن فعالیت‌های بهتر فرهنگی و هنری باشد.

وی راه اندازی این مکان را زمینه ساز ایجاد یک پاتوق برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری اعلام کرد و گفت: تاکنون حمایت‌های خوبی از سوی مسئولان کشوری و استانی از این پروژه انجام شده و انتظار می‌رود که این روند همچنان ادامه داشته باشد.

رییس حوزه هنری کردستان به ظرفیت‌های ایجاد شده در پردیس سینمایی سقز اشاره کرد و یادآور شد: این پروژه شامل سه سالن است که سالن اصلی آن ۴۰۷ نفره بوده و دو سالن ۴۰ نفره نیز در کنار سالن اصلی احداث می‌شود.

وی تاکید کرد: همچنین بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مجموعه پردیس علاوه بر سه سالن مجهز، شامل گالری، کافی شاپ، کافه کتاب، سینما کودک، سالن انتظار و مجموعه بخش‌های فرهنگی خواهد بود که آموزش و پرورش نیز همچون گذشته از فضای فرهنگی پردیس استفاده می‌کند.

مرادی با اشاره به اهمیت و جایگاه سینما در عصر حاضر افزود: در عصر حاضر سینما به عنوان یک ظرفیت مهم فرهنگی و با توجه به جذابیتی که دارد بهترین امکان در راستای ایجاد سرگرمی های مناسب برای خانواده ها به ویژه نسل جوان است.

وی با بیان اینکه این پردیس سینمایی تا آبان امسال آماده بهره برداری خواهد شد، اظهار داشت: سینما نه تنها رشد و ارتقای فرهنگ در یک منطقه را افزایش می‌دهد بلکه جنبه‌های آموزشی نیز دارد و به همین دلیل می‌تواند در سایر مباحث مرتبط با مسائل اجتماعی و فرهنگی موثر باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =