خبرنگاران راویان صدیق اطلاعات و اخبار هستند

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: خبرنگاران، راویان صدیق اطلاعات و اخبار هستند که در مسیر بقای حقیقت تا آخرین لحظه دست از تلاش برنمی‌دارند.

محمد صادق معتمدیان روز پنجشنبه در پیامی به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار اظهار داشت: «ن وَالْقَلَمِ وَ مَا یَسْطُرُونَ» ؛ هفدهم مرداد ماه، نکوداشت سالروز شهادت شهید محمود صارمی و همه شهدای خبرنگار است، که با ایثار جان به شرافت این حرفه مقدس اعتباری فزون‌تر بخشیده و به سوگندشان به قلم تا انتها وفادار ماندند و به همگان ثابت کردند که خبرنگاران، راویان صدیق اطلاعات و اخبار هستند که در مسیر بقای حقیقت تا آخرین لحظه دست از تلاش برنمی دارند.
 
وی ادامه داد: «روز خبرنگار» پاسداشت کسانی است که به عنوان وجدان بیدار، چشم‌بینا و زبان حقیقت‌گوی جامعه، سختی‌ها و مشقات این حرفه مقدس را به جان خریده و با تلاش و کوشش خود، اصلاح‌گر امور و روشنی بخش مسیر آینده می‌شوند.
 
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: بنده بر این باورم که اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف خدمات و دستاوردهای دولت و انعکاس بهنگام روند شتابان توسعه خراسان جنوبی، مرهونِ خدمات ارزشمند و تلاش‌های صادقانه خبرنگارانی است که در صدا و سیما، مطبوعات، خبرگزاری‌ها و فضای مجازی با رعایت اخلاق حرفه‌ای در آگاهی‌بخشی، روشنگری و تقویت امید اجتماعی در میان نخبگان و آحاد جامعه به ایفای نقش می‌پردازند.
 
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه رسانه به ویژه خبرنگار شهید محمود صارمی، فرا رسیدن روز خبرنگار را به عموم فعالان این عرصه، به ویژه جامعه رسانه‌ای، خبرنگاران و روزنامه‌نگاران پرتلاش و ساعی استان خراسان جنوبی تبریک گفت.
 
معتمدیان خطاب به خبرنگاران بیان کرد: امید است با استعانت از خداوند متعال، در انجام رسالت خطیر اطلاع‌رسانی، شفاف‌سازی، کاهش مشکلات جامعه و دغدغه‌های مردم شریف استان، موفق و پیروز باشید.

اخبار مرتبط