استاندار مرکزی: جبران زیان  ناشی از کرونا  در صنوف اولویت دارد

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: جبران زیان ناشی از شیوع کرونا برای صنوف آسیب دیده ضروری است و باید رسیدگی به مشکلات آنان و تلاش برای جبران خسارات در اولویت باشد.

سید«علی آقازاده» روز پنجشنبه در حاشیه حضور در سامانه سامد در جمع خبرنگاران، افزود: شماری از صنوف از شیوع بیماری به‌طور مستقیم متاثر شدند وتوان جبران خسارت برای آن‌ها وجود ندارد و همچنان فعالیت‌های آن‌ها راکد مانده که باید به سرعت شناسایی و دستگیری شوند.

وی اظهار داشت: مهدهای کودک و آموزشگاه‌ها از جمله صنوفی هستند که زوایای آسیب اقتصادی آن‌ها از کرونا عمیق است و خواستار کمک تسهیلات کرونا هستند.

استاندار مرکزی گفت: مشکلات رانندگان اتوبوسرانی اراک در خصوص عقب افتادن حقوق از عمده تماس‌های سامد استان مرکزی است و به آنان قول داده شده که مشکلات این قشر  با سازمان اتوبوسرانی شهرداری اراک  در میان گذاشته شده و مسایل به صورت هدفمند پیگیری شود.

استاندار مرکزی از پاسخ گویی به مشکلات ۴۵ نفر در سامانه سامد استانداری این استان خبرداد و گفت: در مدت ۲ ساعت به‌صورت برخط مشکلات مردم مورد بررسی قرار گرفت و دستورات لازم برای رفع این مشکلات صادر شد.

آقازاده گفت: بیکاری ، اختلاف در حقابه خمین، تعطیلی واحدهای صنفی آرامستان اراک، تاخیر در پرداخت  سود سهام عدالت، خدمات اتوبوسرانی اراک، هزینه بالای درمان ناباروری، مشکلات خانواده های معلول از جمله موضوعاتی بود که در این نشست مطرح شد.

همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی «بهروز اکرمی» نیز با حضور در مرکز سامد مشکلات ۶۰ نفر از مردم استان مرکزی را شنید و دستورات لازم برای پیگیری را صادر کرد.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان با بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =