بوستان «خبرنگار» در کرمان به بهره‌برداری رسید

کرمان - ایرنا - بوستان خبرنگار در آستانه عید غدیر و هفدهم مردادماه در قالب پویش افتتاح با شعار هر هفته یک افتتاح در شهرداری کرمان، به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، شهردار کرمان روز پنجشنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری از بوستان خبرنگار ضمن تبریک عید سعید غدیر و روز خبرنگار گفت: بنا به قولی که مبنی بر ساخت پارکی در خور شان خبرنگاران داده بودیم، پارک خبرنگار به مساحت یک هکتار با اعتبار حدود سه میلیارد تومان توسط شهرداری منطقه سه احداث شد و امروز در آستانه روز خبرنگار به بهره‌برداری رسید.

سیدمهران عالم‌زاده افزود: همه پارک‌های جدیدی که توسط شهرداری کرمان طراحی و ساخته می‌شود، دارای مسیر پیاده و دوچرخه و مناسب‌سازی‌شده برای حضور و تردد افراد دارای معلولیت است.

وی بیان کرد: بوستان خبرنگار دارای فضای استاندارد برای بازی کودکان است و طوری طراحی شده که افراد از سنین مختلف بتوانند از تجهیزات و امکانات پارک استفاده کرده و لذت ببرند.

شهردار کرمان افزود: امیدواریم بوستان خبرنگار مورد قبول خبرنگاران محترم و اهالی ساکن در این منطقه قرار گیرد.

شهردار منطقه سه نیز در آیین افتتاح بوستان خبرنگار با اشاره به این‌که بوستان خبرنگار با هدف تقدیر از زحمات این قشر تلاشگر در شهرک خواجو ساخته شده است، افزود: بوستان خبرنگار مجهز به آب‌نمای هارمونیک، وسایل تندرستی، مجموعه پلی‌اتیلن برای بازی کودکان، نمازخانه، پیست دوچرخه‌سواری، مسیر پیاده‌روی، آلاچیق، مبلمان پارکی، نورپردازی کف و ارتفاع، سرویس بهداشتی و زمین‌های ورزشی است. 

رامین امیرمداح خاطرنشان کرد: ساخت پارک خبرنگار از سال ۹۸ آغاز شد و برای ساخت این پارک ۲ میلیارد تومان در بخش فنی و یک میلیارد تومان در بخش امور شهر و در مجموع سه میلیارد تومان هزینه شد.

وی با بیان اینکه در بوستان خبرنگار، اِلمانی با موضوع قلم و خبرنویسی ساخته و نصب شده بیان کرد: در این پارک علاوه بر مناسب‌سازی برای افراد دارای معلولیت، موارد مربوط به مناسب‌سازی برای کودکان نیز رعایت شده است.

شهردار کرمان در حاشیه آیین افتتاح بوستان خبرنگار با ساکنان این منطقه گفت‌ و گو کرد و از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات آن‌ها قرار گرفت. اهالی محله نیز از ساخت بوستان کاملاً مجهز خبرنگار در این بخش از شهر، از شهردار کرمان قدردانی کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =