نماینده مجلس: بین دولت و مجلس باید فضای همدلی و همکاری حاکم باشد

کرمانشاه- ایرنا- نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری به نمایندگان مجلس گفت: در یک سال باقیمانده از دولت دوازدهم فضای همدلی و همکاری باید بین دولت و مجلس حاکم باشد تا دشمنان داخلی و خارجی از این اختلاف سوءاستفاده نکنند.

محمد رشیدی روز پنجشنبه با حضور در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی و تبریک روز خبرنگار، پیام مقام معظم رهبری درخصوص نوع ارتباط دولت و مجلس را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: باوجود اینکه دولت و مجلس ممکن است در برخی از مسایل با هم اختلاف سلیقه داشته باشند اما مجلس بنا ندارد چوب لای چرخ دولت بگذارد و کارها را با تعامل، همدلی و همفکری جلو می‌بریم.

وی افزود: امروز در کمیسیون‌های تخصصی مجلس نمایندگان در موضوعات مختلف با وزرا بحث و تعامل دارند و مشکلات را با رایزنی و مشورت حل کرده و به تفاهم می‌رسند.

عضو هیات رییسه فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیان مجلس شورای اسلامی، سوال و استیضاح را حق مسلم مجلس دانست و اظهار داشت: اما این موارد نباید با بی‌حرمتی و درگیری و جدل همراه شود و سعی داریم در آینده از ظرفیت جوانان و متخصصان در اداره امور بیشتر بهره ببریم و به نوعی کارهای عملیاتی را در مجلس به سرانجام برسانیم.

جهانی شدن کرمانشاه در خوراک بسیار ظرفیت بزرگی است

این نماینده مجلس در بخش دیگری از صحبت‌های خود ثبت شدن نام کرمانشاه به عنوان شهر خلاق خوراک در یونسکو را ظرفیت بسیار بزرگی برای استان دانست و گفت: باید با همدلی و تعامل بین مسوولان استانی و انجام کار تیمی این موفقیت را کسب کنیم.

 وی زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری گردشگری در استان را ضعیف توصیف کرد و افزود: کرمانشاه با تاریخ چند ده‌ هزار ساله و سبقه طولانی در مهمان‌نوازی ظرفیت‌های بزرگی برای جذب گردشگر دارد که باید آنها را شناسایی و تقویت کنیم.

 برای حل مشکلات مردم حاشیه‌نشین در کرمانشاه باید بودجه ملی بگیریم

دبیر فراکسیون رسانه و فضای مجازی مجلس شورای اسلامی، حاشیه‌نشینی در کرمانشاه را یکی از بزرگترین مشکلات این استان برشمرد و گفت: شاید یکی از دلایل حاشیه‌نشینی مشکلات فرهنگی و مهاجرت از روستا از به شهر است.

رشیدی با اشاره به اینکه امکانات روستا بسیار محدود و ضعیف است، اظهار داشت: اگر روستاها را تقویت کنیم علاوه بر اینکه در مسیر جهش تولید حرکت کرده‌ایم، اشتغال ایجاد می‌شود و شاهد مهاجرت معکوس به روستا هستیم.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اعتبارات موجود را برای حل مشکلات مناطق حاشیه‌نشین کافی ندانست و گفت: با توجه به گستردگی این مناطق در استان حتما به دنبال جذب اعتبارات ملی برای مناطق حاشیه‌نشین کرمانشاه هستیم.

صنایع تبدیلی در استان بسیار ضعیف است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به ظرفیت‌های موجود کشاورزی در استان گفت: با همکاری مدیران جهاد کشاورزی قصد داریم موضوع قطبیت استان کرمانشاه در بحث کشاورزی را تصویب کنیم که بسیار ارزشمند است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس یازدهم اظهار داشت: متاسفانه امروز در صنایع تبدیلی بسیار ضعیف هستیم در حالی که بسیاری از تولیدات مهم در این استان وجود دارد و ما مجبوریم خام‌فروشی را انجام دهیم که سرمایه‌های این استان را هدر می‌دهد.

رشیدی با اشاره به تدوین چند برنامه مهم در حوزه کشاورزی استان گفت: تنظیم قیمت بازار و نظارت بر آن، مدیریت نهاده‌های دامی، کنترل بحث آب که بسیار حیاتی است و نظارت و دخالت در قیمت‌ خریدهای تضمینی از کشاورزان برای حمایت از آنها از جمله برنامه‌های در دست اقدام است.

دبیر فراکسیون رسانه و فضای مجازی مجلس شورای اسلامی در ابتدای سخنان خود رسانه ها را مطالبه‌گران جامعه دانست و گفت : مجرا و سرنخ توسعه در دست رسانه‌ها قرار دارد.

وی افزود: وظیفه خطیر اطلاع‌رسانی را باید رسانه‌های تابلودار و معتبر بر عهده بگیرند و من با کانال‌های غیرمعتبر و غیرتخصصی کاملا مخالف هستم.