۳۱ زندانی جرائم غیرعمد مالی در چهارمحال و بختیاری به آغوش خانواده بازگشتند

شهرکرد- ایرنا- مدیر نمایندگی ستاد دیه چهارمحال و بختیاری گفت: ۳۱ زندانی جرائم غیرعمد مالی در استان همزمان با عید سعید غدیرخم با همکاری بنیاد مستضعفان کشور آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

مجید صیادی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد زندانی با پرداخت ۱۰ میلیارد و ۶۰ میلیون ریال از سوی بنیاد مستضعفان  و ۲ میلیارد ریال از سوی ستاد دیه استان آزاد شدند.

وی اظهار داشت: این زندانیان با بدهی زیر ۵۰۰ میلیون ریال بودند که شامل زندانیان جرائم غیرعمد از جمله مهریه و حوادث رانندگی بدهی مالی هستند.

صیادی گفت: ۱۴ نفر از این  افراد را زندانیان مهریه و نفقه و ۱۷ زندانی مالی تشکیل دادند.

به گفته وی، از سوی بنیاد ملی غدیر استان نیز ۵۹ میلیون ریال برای آزادسازی یک زندانی پرداخت شد.

صیادی اظهار داشت: میزان بدهی این زندانیان بیش از ۱۲۴ میلیارد و ۹۹۷ میلیون ریال بود، که بیش از ۱۱۰ میلیارد و ۶۰ میلیون ریال از این میزان گذشت شاکیان بوده است.

وی گفت: آورده زندانیان  بیش از یک میلیارد و ۳۷۳ میلیون ریال و اعسار نیز ۹۶ میلیون ریال بوده است.

دیر نمایندگی ستاد دیه چهارمحال و بختیاری ،با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تغییر در خصوص برگزاری مراسم‌های دهه محرم، افزود: طبق توافقنامه انجام شده با هیات انصارالمهدی، مقرر شده از هزینه برگزاری مراسم این هیات برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد مالی اختصاص داده شود.

صیادی، از مردم خواست تا هزینه برگزاری مراسم عزاداری و همچنین تهیه نذری برای ایام دهه اول محرم را برای کمک به آزادسازی زندئانیان جرائم غیر عمد مالی کمک کنند.

به گفته وی، شماره حساب‌های ۱۰۵۳۲۵۸۲۸۰۰۸ نزد بانک ملی، ۱۹۱۰۸۲۴۲۲۸۷۹۰۸۱ بانک انصار، ۱۲۸۱۲۳۴۷۵۶۲ بانک تجارت و ۵۵۷۲۹۸۴۸/۴۶ بانک ملت برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در آزادسازی زندانیان غیرعمد استان تعیین شده است.

صیادی اظهار داشت:هم‌اکنون بیش از ۱۸۰ زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های استان تحمل حبس می‌کنند.

به گزارش ایرنا، ستاد دیه از سال ۷۷ در استان فعال شد که طی این مدت بیش از ۲ هزار زندانی جرایم غیرعمد از زندان آزاد و به آغوش خانواده‌هایشان بازگشتند.

سه زندان در شهرستان های شهرکرد، بروجن و لردگان وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =