خبرنگاران سفیران فرهنگ، آگاهی و دانایی در جامعه هستند

قزوین - ایرنا - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین خبرنگاران را سفیران فرهنگ، آگاهی و دانایی در جامعه دانست، گفت: اصحاب رسانه با استفاده از اندیشه و قلم خود، همواره در خصوص ترویج فرهنگ غنی ایثار و شهادت گام‌های موثری برداشته‌اند.

غلامرضا حقایق‌پور روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه ایثار و شهادت، افزود: رسانه‌ها نقش مهمی در آگاهی‌ بخشی و اطلاع‌رسانی مردم، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نشر آرمان‌های شهدا در جامعه دارند.

وی با بیان اینکه همه‌ ما امروز مدیون خون شهدا و رشادت‌های آنها هستیم، اظهار داشت: هر فردی براساس توانایی و حرفه خود با عمل به وصایای شهیدان می‌تواند مروج فرهنگ ایثار و شهادت باشد.

به گفته حقایق پور، از آنجایی که حوزه‌ ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه‌ ما گسترده است به همین دلیل باید تمامی اقشار مختلف جامعه اعم از مدیران و خبرنگاران ضمن استفاده از ظرفیت‌های موجود، در اشاعه این فرهنگ تلاش کنند.

وی با بیان اینکه سیره و منش شهدا به نسل امروزی که دوران دفاع مقدس را تجربه نکرده باید انتقال داده شود، خاطرنشان کرد: خبرنگاران فعال حوزه‌ ایثار و شهادت در تحقق این هدف می‌توانند نقش بسزایی را ایفا کنید.

این مسوول اضافه کرد: رسانه‌ها همچنین می‌توانند پیام ایثار و مقاومت را به نحو مطلوبی به نسل‌های امروز و آینده انتقال دهند و با انجام این مهم از اهداف شهدا حراست و در احیای آن نقش موثری را ایفا کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با اشاره به اینکه همزمان با سالروز شهادت محمود صارمی، ۱۷ مرداد به نام روز خبرنگار نامیده شده، تصریح کرد: این مناسبت بهانه‌ای است تا در فراخوانی، خبرنگاران فعال در حوزه ایثار و شهادت را معرفی و از زحمات آنها تجلیل کنیم.

در این مراسم ضمن تقدیر از خبرنگاران فعال ایرنا، بسیج، صبح قزوین و روزنامه ولایت در حوزه ایثار و شهادت، از خبرنگاران جانباز رضا اسدی (خبرگزاری ایرنا) و ولی‌الله حسین‌زاده (مینودر و مهر) در عرصه رسانه با اهدای لوح و هدایایی تجلیل به عمل آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =