۳۰ زندانی جرائم غیرعمد در سیستان و بلوچستان آزاد می‌شوند

زاهدان- ایرنا- مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان گفت: ۳۰ زندانی جرائم غیرعمد به مناسبت عید سعید غدیرخم در استان آزاد می‌شوند.

سید عبدالحسین سجادی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: از این تعداد هشت نفر محکوم مالی، چهار نفر زندانی دیه و بقیه مهریه و نفقه با بدهی ۱۸۹ میلیارد و ۹۹۷ میلیون ریال هستند.

وی گفت: میزان آورده این مددجویان نیز سه میلیارد و ۴۱۵میلیون ریال است و ۹ میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی از سوی بانک‌های عامل به مددجویان واجد شرایط پرداخت می‌شود.

مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان افزود: شاکیان یکی از بزرگترین حامیان ستاد دیه هستند به گونه‌ای که با تلاش این ستاد ۱۶۳ میلیارد و ۵۰۷ میلیون ریال توسط شاکیان پرونده بخشیده شد.

وی بیان کرد:۱۳ میلیارد و ۲۱۴ میلیون ریال توسط ستاد دیه سیستان و بلوچستان برای آزادی این زندانیان غیرعمد پرداخت شده است.

سجادی ادامه داد: ۳۰ زندانی جرائم غیرعمد سیستان و بلوچستان از ابتدای سالجاری تاکنون آزاد شده‌اند. 

وی افزود: از مجموع ۵۸ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های سیستان و بلوچستان ۳۰ زندانی آزاد شده که به ترتیب ۱۳ زندانی از زاهدان، ۱۱زندانی از زابل، یک زندانی سراوان،۲ زندان ایرانشهر و سه زندانی مربوطه به حوزه چابهار بودند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این استان رتبه نخست کشور در زمینه گذشت شاکی را دارد بیان کرد: فرهنگ ایثار و گذشت در منطقه بیش از نقاط دیگر کشور مورد توجه و قابل تقدیر است.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود ۱۸۷ هزار و ۵۰۲ کیلومترمربع (معادل ۵/۱۱ درصد مساحت کشور) و بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۶ زندان برای نگهداری مجرمان جرائم عمد و غیرعمد در شهرستان‌های زابل، زاهدان، خاش، ایرانشهر، سراوان و چابهار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =