رونمایی از ۴۳ عنوان کتاب دفاع مقدس در خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- ۴۳ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس در خراسان شمالی روز پنجشنبه رونمایی و به کتابخانه‌های عمومی استان تحویل شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کتاب ها در زمینه خاطرات، روایتگری، تاریخ شفاهی، زندگی‌نامه، کودک و نوجوان است.

سرهنگ پاسدار احیامحمد امیری اظهار داشت: این عناوین با همکاری و مساعدت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در هزار و ۸۱۲ نسخه به چاپ و در اختیار کتابخانه مرکزی بجنورد  قرار گرفته تا در تمامی کتابخانه های عمومی توزیع شود.

وی با بیان اینکه ۶ نویسنده نوشتن کتاب ها را بر عهده داشتند افزود: از مجموع کتاب ها ۱۶ عنوان صوتی و مابقی چاپی هستند.

امیری با بیان اینکه پیش از سال ۹۶ سالانه به طور متوسط پنج عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس به چاپ می رسید گفت: سهمیه بنیاد این استان  از سال ۹۶ تاکنون چاپ ۳۰ عنوان کتاب در سال است.

وی اظهار داشت: در سال ۹۶، ۲۸ عنوان کتاب، ۹۷ و ۹۸ هر کدام ۳۰ عنوان کتاب به چاب رسیده بود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: برنامه ریزی کرده ایم که امسال نیز ۵۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس با کمک و حمایت دستگاه های حوزه فرهنگی به چاپ برسانیم.

وی با بیان اینکه برخی از کتاب ها نیز به صورت محدود به چاپ دیجیتال رسیده اند افزود: اعتبار مورد نیاز باید از محل استان تامین شود که انتظار داریم در راستای نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ ارزش های دفاع مقدس اعتبار لازم اختصاص داده شود.

 مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: همچنین ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار برای چاپ کتاب مورد نیاز است.

امیری اظهار داشت: منابع اطلاعاتی برای نوشتن کتاب ها در سال جاری در اختیار داریم  باید اعتبار مورد نیاز برای هزینه های چاپ اختصاص یابد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشرارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: در مجموعه کتابخانه این اداره کل حدود هشت هزار کتاب درباره دفاع مقدس وجود دارد.

امیری گفت: همچنین این اداره کل در کتابخانه مرکزی بجنورد مرکز استان نیز یک کتابخانه تخصصی دایر کرده است که  افزون بر پنج هزار عنوان کتاب دارد.

خراسان شمالی بیش از سه هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است، همچنین بیش از ۳۵ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس در عملیات ها حضور داشته اند.

تعداد کل ایثارگران این استان ۱۰ هزار ۲۷۷ نفر، تعداد کل آزادگان ۳۹۷ نفر و جانبازان هفت هزار و ۲۳۲ نفر است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و در شمال شرق کشور واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =