کادر درمان با شرایط فعلی، توان ادامه خدمت گذشته را نخواهند داشت

یزد- ایرنا- هیئت مدیره نظام پزشکی یزد در بیانیه‌ای تاکید کرد: همکاران ما در بیمارستان‌ها و سایر مراکز تشخیصی و درمانی بیش از پنج ماه است که با از خودگذشتگی و بی‌وقفه در حال خدمت به بیماران کرونایی هستند و طبیعی است که خسته شده‌اند و اگر این شرایط ادامه پیدا کند، یارای ادامه خدمت به روال گذشته را نخواهند داشت.

در این بیانیه که روز پنجشنبه منتشر شد آمده: همانطور که می‌دانید، شیوع بیماری کرونا در هفته اخیر سیر صعودی داشته تعدادی دیگری از شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز قرار گرفته‌اند.
هنوز درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد و تنها راه پیشگیری، مراقبت‌های فردی و خانوادگی است. 
تجربه پنج ماه گذشته نشان داده است که هرگاه تجمعات و مسافرت‌های مردم بیشتر شده،‌ دو تا سه هفته بعد از آن شاهد سیر صعودی ابتلا به بیماری کرونا بوده‌ایم. 
حال با توجه به تعطیلات پیش‌رو، از شما مردم عزیز و بزرگوار تقاضا داریم از دورهمی‌های خانوادگی و برگزاری جشن‌ها و مراسم پرهیز کنید و مسافرت را نیز به فرصتی دیگر موکول نمایید.
این امر بر همه مسلم است که پیامد دورهمی و مسافرت شیوع و گسترش  بیشتر بیماری خواهد بود. 
همکاران ما در بیمارستان‌ها و سایر مراکز تشخیصی و درمانی بیش از پنج ماه است که با از خودگذشتگی و بی‌وقفه در حال خدمت به بیماران کرونایی هستند و طبیعی است که خسته شده‌اند و اگر این شرایط ادامه پیدا کند، یارای ادامه خدمت به روال گذشته را نخواهند داشت.
پس همه با هم از دورهمی‌های خانوادگی،‌ مراسم غیر ضروری و مسافرت‌های تفریحی خودداری کنیم.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =