رسانه‌ها باید اخلاق مدار باشند

کرمانشاه- ایرنا- رییس هیات مدیره خانه مطبوعات استان کرمانشاه گفت: رسانه ها باید در بیان مطالب و نقدهای خود اخلاق را رعایت کنند تا زمینه پیشرفت در جامعه فراهم شود.

فریدون معتمدیان روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا،ضمن تبریک فرا رسیدن روز خبرنگار اظهارداشت: خبرنگاران در سال گذشته سالی پرتنش را پشت سر گذاشتند و فراتر از وظیفه خود با تمام توان تلاش کردند.

وی به نشست روز گذشته استاندار کرمانشاه با اهالی رسانه اشاره کرد و گفت: در نشست دیروز شاهد بیان نظرات مختلف در مقابل مسوولان استان بودیم و گفتمان خوبی بین مدیران رسانه و نمایندگان دولت شکل گرفت.

رییس خانه مطبوعات استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه نشست های گفتمانی می تواند زمینه ساز حل مشکلات باشد، افزود: باید امثال چنین نشست هایی را در کشور گسترش دهیم تا رسانه ها و مدیران بتوانند رو در رو مشکلات خود را بیان کنند.

معتمدیان با اشاره تندی لحن برخی از میهمان در نشست دیروز یادآور شد: تندی‌هایی که در چنین نشست‌هایی می بینیم، ناشی از کمبود گفتمان ۲ طرفه است که با افزایش تعداد نشست ها از شدت آن کاسته می شود.

وی در رابطه با نحوه تعامل نمایندگان دولت در استان کرمانشاه با رسانه ها گفت: در مجموع شخص استاندار فردی رسانه ای است و بااخلاقی مناسب با رسانه ها تعامل دارد.

رییس خانه مطبوعات کرمانشاه با اشاره به شکایت برخی از مدیران از اهالی رسانه استان، اظهارداشت: ما رسانه ای ها باید خمیر مایه های نقد را رعایت کنیم و براساس اصول اخلاقی در این زمینه وارد شویم.

معتمدیان توضیح داد: بدون شک افرادی که در رسانه ها انتقاد های تند و به دور از چارچوب های حرفه ای را رعایت می کنند، نباید از طرح شکایت مدیرات متعجب شوند.

وی تصریح کرد: باید دقت بسیاری داشته باشیم که نقدهای ما به بی راهه نرود و زمینه به نتیجه رسیدن مطالبات به حق مردم را فراهم کند.

رییس خانه مطبوعات کرمانشاه افزایش سواد رسانه ای را یک ضرورت دانست و گفت: امروز تمام افراد جامعه موظف هستند که سواد رسانه ای خود را ارتقا دهند و مدیران نیز از این موضوع مستثنی نیستند.

معتمدیان رسانه را پل ارتباطی دولت و مردم خطاب و عنوان کرد: مدیران و رسانه ها باید به شکلی رفتار کنند که این پل برای تقویت کشور مستحکم تر شود. 

اخبار مرتبط