ورود نخستین کمک های اضطراری بین المللی به لبنان

تهران-ایرنا- گزارش های رسانه ای حاکی است،‌ به دنبال انفجار عصر سه شنبه بندر بیروت و درخواست کمک «حسان دیاب» نخست وزیر لبنان از جامعه جهانی، ورود کمک های انسانی به لبنان سرعت بیشتری گرفته است.

به گزارش خبرگزاری روسیا الیوم، یک هواپیمای نظامی حامل کمک های پزشکی و داروی ترکیه بامداد پنجشنبه به لبنان رسید.

«محمد اوغلو» رئیس ستاد بحران و امداد ترکیه هم این هواپیما را همراهی کرد و در حضور سفیر ترکیه در لبنان آن را به مقامات این کشور تحویل داد.

« محمد خیر» رئیس ستاد بحران و امداد لبنان هم از ترکیه و هم کشورهای که در این شرایط سخت به لبنان کمک کردند، تشکر کرد.

ریاست جمهوری الجزایر نیز از ارسال چهار هواپیما و کشتی حامل کمک های انسانی و کادر پزشکی و آتش نشان و مواد غذایی و مصالح و تجهیزات ساختمانی و چادر و کانکس برای کمک به لبنان خبر داد. 

به دنبال گفت وگوی روسای جمهور لبنان و الجزایر، الجزیره از آمادگی این چهار هواپیما به سمت بیروت خبر داد.

سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان نیز دستوراتی را برای ارائه یاری و کمک به مردم لبنان در پی وقوع انفجار در بندر بیروت صادر کرد.

پیشتر وزارت خارجه عربستان بر عزم ریاض جهت ارائه کمک‌های انسانی فوری از طریق "مرکز امدادرسانی و اقدامات انسانی ملک سلمان" تاکید کرد. البته مقام های سعودی، جزییات بیشتری درباره نوع و میزان این کمک ها ارائه نکرده اند.

همچنین چهارمین هواپیمای روسیه امروز به مقصد بیروت پرواز کرد، در حالی که حامل کمک های انسانی و کادر پزشکی برای کمک های فوری به آسیب دیدگان حادثه انفجار مهیب بیروت بود.

وزارت حوادث فوق العاده روسیه پیش از این اعلام کرد که ۵ هواپیما را با کمک های انسانی و بیمارستان صحرایی و کادر پزشکی و امداد رسان و آزمایشگاه تست کرونا به لبنان ارسال خواهد کرد.

 استاندار پایتخت لبنان تاکید کرد که ویرانی ناشی از وقوع انفجار مهیب، نیمی از شهر را در بر گرفته و نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر را نیز بی خانمان کرده است.

عصر روز سه‌شنبه در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد آتش زا واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی رخ داد که در اثر آن، ۱۳۵ نفر کشته و بیش از ۴ هزار نفر زخمی شدند.

کشورهای مختلف جهان روز چهارشنبه با ارسال پیام‌هایی، با مردم و دولت لبنان ابراز همدردی و آمادگی خود را برای کمک به این کشور اعلام کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =