محدودیت‌های کرونایی به ۱۱ شهرستان اصفهان بازگشت

اصفهان - ایرنا - مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت اصفهان از اعمال محدودیت در فعالیت برخی از مراکز و اصناف در ۱۱ شهرستان استان که دارای وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا هستند تا بیست و دوم مرداد جاری خبر داد.

سید مهدی میرجهانیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در زمان حاضر از ۲۴ شهرستان استان اصفهان، ۱۱ شهرستان در وضعیت قرمز و ۱۳ شهرستان در وضعیت زرد و نارنجی قرار دارند بنابراین بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا، محدودیت‌هایی در شهرستانهای قرمز اعمال شد.

وی ادامه داد: در این شهرستان‌ها فعالیت آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای، زبان سراها، مهدهای کودک، استخر سرپوشیده، سینماها، تئاترها، آرایشگاه‌های زنانه، باشگاه‌های ورزشی، کافه و چایخانه، باغ وحش، مراکز تفریحی آبی و شهربازی‌ها به مدت یک هفته تا بیست و دوم مرداد جاری ممنوع است.

در زمان حاضر شهرستان‌های اصفهان، کاشان، تیران و کرون، چادگان، خمینی‌شهر، شهرضا، فریدن، فریدونشهر، فلاورجان، لنجان و نجف‌آباد در وضعیت قرمز کرونا بسر می‌برند.

میرجهانیان با بیان اینکه این محدودیت‌ها با توجه به افزایش موارد ابتلا به بیماری کرونا در شهرستان‌های قرمز استان اعمال شد، تصریح کرد: درصورت مشاهده فعالیت هریک از این مراکز و صنف‌ها در شهرستان‌های قرمز با آنها برخورد می‌شود.

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت اصفهان خاطرنشان کرد: درباره چگونگی فعالیت این مراکز و اصناف در هفته آینده و با توجه به رنگ‌بندی جدید شهرستان‌ها تصمیم‌گیری می‌شود.

وی تاکید کرد که حضور در هر گونه تجمعی در این شرایط خطرساز است و مردم باید از گردهم آمدن جلوگیری کنند تا از سرعت شیوع ابتلا به کرونا کاسته شود.

شمار مبتلایان به کرونا در استان اصفهان از اوائل تابستان امسال روند صعودی پیدا کرد و با تُند شدن شیب آن، این خطه در وضعیت قرمز قرار گرفت بنابراین رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اعم از ماسک زدن، فاصله‌گذاری اجتماعی و منع تجمع ضروری است.

تاکنون بیش از ۳۱۷ هزار نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و شمار جان‌باختگان کرونا به بیش از ۱۷ هزار نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =