مسایل سیاسی و اقتصادی بدون پشتوانه رسانه اثر بخشی لازم را ندارد

سنندج - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: در همه مسائل سیاسی، امنیتی و فرهنگی اگر پشتوانه محکمی از جنس قلم رسانه‌ای نباشد، اقدامات اثر بخشی لازم را نخواهد داشت.

سعدی نقشبندی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سنندج در آستانه ۱۷ مرداد روز خبرنگار، اظهار داشت: بسیاری از موضوعات فرهنگی و امنیتی اگر قلم رسانه پشتش نباشد نمی‌توانند اثربخشی خود را داشته باشند چون نقش و تاثیرگذاری اصحاب رسانه می‌تواند پشتوانه خوبی برای اثربخشی فعالی ادارات و نهادها باشد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان با قدردانی از نقدهای منصفانه و اطلاع‌رسانی به موقع خبرگزاری ایرنا در عملکرد دستگاه های مختلف بویژه منابع طبیعی افزود: بدلیل همین اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مناسب شاهد فرهنگسازی بالایی در بین مردم استان هستیم و مشارکت مردمی در حوزه حفاظت از منابع طبیعی در حال افزایش است.

نقشبندی اضافه کرد: رسانه‌ها بویژه خبرگزاری ایرنا نقش مهمی در ارتقای این آگاهی داشته و با حضور به موقع خود در عرصه‌ اطلاع رسانی،  توانسته در پیشبرد اهداف منابع طبیعی موثر باشد.

وی یادآور شد: عده زیادی از مردم امروز به یمن همین اطلاع رسانی ها خود را پایبند به حفظ و حراست از عرصه‌های طبیعی می دانند البته همان عده کمی که بی توجهی می‌کنند، باعث شده‌اند تا زحمات اکثریت به هدر برود.

مدیرکل منابع طبیعی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار بخصوص شهید والامقام محمود صارمی خبرنگار شهید ایرنا در مزار شریف افغانستان تاکید کرد: قلم و هنر نگارش اهالی رسانه نقش مهمی در پیشبرد اهداف و معرفی عملکرد و خدمات دستگاه ها به جامعه هدف و مردم دارد.
۱۷ مرداد به مناسبت سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) توسط طالبان در شهر مزار شریف افغانستان به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =