اداره کشور بدون فروش نفت در ۵۰ سال اخیر بی سابقه است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار دالاهو گفت: دولت تدبیر و امید در حلقه شدیدترین و بی سابقه ترین تحریم های استکبار و مخالفان ملت ایران قرار گرفته که این دولت امروز کشور را بدون فروش نفت اداره می کند که طی بیش از ۵۰ سال اخیر بی سابقه بوده است.

کرم محمدی روز پنجشنبه با آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان دالاهو با حضور جمعی از اصحاب رسانه و مسوولان در محل فرمانداری با گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگاران شهید و به ویژه شهید محمود صارمی، افزود: اگر چه امروز مشکلات عدیده ای فراروی ملت قرار گرفته اما مدیریت سیل، زلزله و کرونا در اوج تحریم هایی که آن را ویرانگر و فلج کننده نام نهاده اند، کاری بزرگ و تاریخی و ماندگار است.

وی اظهار داشت: به عنوان نماینده دولت در شهرستان، نوشته ها و انتقادات خبرنگاران را آیینه ای می دانیم که با صداقت و صراحت چهره واقعی عملکرد ما را نشان می دهد و به خاطر نمایش بازتاب کاستی ها، هرگز راضی به خدشه رساندن به این آیینه نیستیم.

نماینده عالی دولت در دالاهو با بیان اینکه انتظار داریم در کنار انتقادات، عملکردهای مثبت را نیز بازتاب دهیم گفت: هم اکنون صدها شبکه خبری با مجموعه خبرنگاران در عرصه نوشتاری، دیداری و شنیداری در حال پمپاژ یاس و ناامیدی به جامعه ما هستند که در چنین اوضاع و احوالی، خبرنگاران وطن دوست و متعهد وظیفه ای خطیر در ارتباط با تزریق امید به جامعه دارند.  

محمدی اضافه کرد: شهید صارمی با بازتاب به موقع اقدام های وحشیانه گروه طالبان، با قلمش به نبرد با تاریکی و جهالت رفت و جان شیرینش را نیز بر سر این راه گذاشت.

او گفت: پرسشگری کلید واژه اصلی و الفبای کار خبرنگاران است و اگر این کلید واژه را از آن ها بگیریم، خبرنگاری از معنا و مفهوم تهی می شود.

فرماندار دالاهو اظهار داشت: اگر بپذیریم که پرسشگری حق خبرنگار است، پس پاسخگویی وظیفه مسوولان است و از این رو مسوول نیز تنها محدود به قوه مجریه نیست بلکه هرکسی در دولت، مجلس شورای اسلامی، دستگاه قضایی و نهادها و سازمان های انقلابی مسوولیتی برعهده گرفته باشد، باید در قبال سوالات جامعه که از زبان و قلم خبرنگار جاری و ساری می شود، خود را مکلف به پاسخگویی بداند.

محمدی بیان کرد: جامعه پرسشگر، مدیر پاسخگو تربیت می کند از این رو هرگاه این ۲ در جامعه نهادینه شود تخلفات کمتر، کارآمدی بخش های مختلف افزون تر، رضایتمندی مردم بیشتر و درنهایت فاصله بین ملت- دولت به حداقل می رسد و در این چرخه، خبرنگاران نقشی اساسی ایفا می کنند.  

او گفت: یک خبرنگار متعهد، دلسوز و مردمی حرکت بر مدار اخلاق را سرلوحه کار خود قرار می دهد و در این صورت خبر را امانت قلمداد کرده و آن را بدون دخل و تصرف به جامعه منتقل می کند.

در پایان این نشست، از جمعی از خبرنگاران شهرستان دالاهو تجلیل شد.

دالاهو در غرب کرمانشاه بیش از ۴۵ هزار تن جمعیت دارد.