استاندار: نقش رسانه‌های سمنان در دوران کرونا برجسته بود

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان در پیامی به مناسبت هفدهم مرداد روز خبرنگار گفت: اهالی رسانه در این استان در دوران شیوع کرونا دوشادوش تیم‌های پزشکی در آگاهی‌بخشی برای سلامت جامعه خوش‌درخشیدند.

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر روز پنجشنبه در این پیام افزود: اینجانب با اعلام رضایت کامل از تلاش تمامی اصحاب رسانه و خبرنگاران استان سمنان، با افتخار اعلام می نمایم که خبرنگاران استان در این روزهای سخت مقابله با کرونا از اسفند ۹۸ تا امروز دوشا دوش کادر پزشکی و درمانی استان با تولید فرآورده‌های مختلف خبری و اطلاع رسانی درست و به موقع به اقشار مختلف مردم ، خوش درخشیده و بی شک در ثواب سلامت و نجات جان انسانها سهیم اند . 

وی تاکید کرد: آگاهی بخشی و اطلاع رسانی همواره از ارزشمندترین و موثرترین اقداماتی است که با قلم و بیان توانا و صادق خبرنگاران، به عنوان قشر فرهیخته و توانمند جامعه اسلامی ، با شیواترین و بدیع‌ترین شکل ممکن ارائه شده و رسالت هنرمندان عرصه خبر را بیش از پیش هویدا و آشکار می سازد.

استاندار سمنان در پیام روز خبرنگار بیان کرد: ۱۷ مرداد یادآور جایگاه و ارزش عزیزانی است که در کسوت خبرنگاری رسالت عظیم اطلاع رسانی برای عموم اقشار جامعه را بر عهده داشته و با بیان صحیح و سریع اخبار موجب روشنگری و تعالی جامعه ی اسلامی را فراهم می کنند.

وی ادامه داد: بی تردید و به دور از سخنان کلیشه ای ، هنر و قلم خبرنگاران آزاده و آگاه ایران زمین و به ویژه اصحاب رسانه و خبر در استان سمنان سزاوار شایسته ترین قدرشناسی و تکریم هاست ، چرا که این عزیزان از یک سو بیان کننده دستاوردهای مسئولان و از سوی دیگر راوی انتقادهای سازنده از آنانند که هدفی جز گره گشایی از مشکلات مردم را دنبال ننموده و چون چراغی روشن در مسیر مدیریت اجرایی استان نورافشانی می کنند.

استاندار سمنان در این پیام افزود: ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران عرصه رسانه و خبر به ویژه خبرنگار شهید محمود صارمی، فرا رسیدن روز خبرنگار را به عموم فعالان این عرصه در سراسر کشور و به‌ویژه خبرنگاران و اصحاب پرتلاش و ساعی رسانه در استان سمنان، تبریک  و تهنیت عرض می کنم، توفیق و سربلندی روزافزون تمامی این تلاشگران را در انجام رسالت کاری و توسعه و شکوفایی میهن اسلامی را از درگاه خدوند سبحان مسالت دارم.

سه روزنامه، ۱۳ هفته‌نامه، پنج دوهفته‌نامه، ۲۸ فصل نامه، ۱۴ نمایندگی خبرگزاری، ۱۸ پایگاه خبری دارای مجوز و ۳۶ نمایندگی نشریات سراسری در استان سمنان فعالیت دارند.

۱۷ مرداد در تقویم جمهوری اسلامی ایران به مناسبت شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) سال ۱۳۷۷ در افغانستان به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =