چهار هزار کلاس درس در کرمان به سیستم گرمایشی نوین مجهز می‌شود

کرمان - ایرنا - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان با اشاره به وجود چهار هزار کلاس درس با سیستم گرمایشی بخاری نفتی در استان کرمان گفت: این کلاس‌ها تا پایان سال جاری به سیستم گرمایشی نوین مجهز خواهد شد.

به گزارش ایرنا، محمد واعظی ‌نژاد روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: استان کرمان در زمینه تجهیز کلاس های درس به سیستم های گرمایشی نوین با توجه به دیر ابلاغ شدن اعتبارات، مقداری از برنامه زمانبندی عقب است.

وی با بیان اینکه بخشی از اعتبارات مورد نیاز اجرای طرح نوسازی سیستم گرمایشی مدارس در استان کرمان تامین شده است تصریح کرد: بزودی مناقصه این طرح آغاز خواهد شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان ادامه داد: اجرای کامل این طرح و تجهیز چهار هزار کلاس درس استان کرمان به سیستم های گرمایشی نوین حدود ۹۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی با اشاره به کمک‌های خیرین مدرسه ساز در کرمان طی سال های گذشته اشاره کرد و گفت: خیرین مدرسه ساز در سال ۹۶ حدود ۲۲ میلیارد تومان، در سال ۹۷ حدود ۳۲ میلیارد تومان و در سال ۹۸ حدود ۹۷ میلیارد تومان در این بخش کمک کرده اند.

واعظی نژاد تصریح کرد: خیرین مدرسه ساز طی سال جاری نیز ۷۵ میلیارد تومان کمک کرده اند و پیش‌ بینی می‌ شود این مقدار تا شهریورماه به غیر از تعهد با اتاق بازرگانی در ساخت ۱۲۰ مدرسه به ۱۰۰ میلیارد تومان برسد.

وی با اشاره به وجود ۱۱ منطقه آموزشی با سرانه فضای آموزشی پایین در کرمان اظهار داشت: سرانه فضای آموزشی استان کرمان به ازای هر دانش آموز ۴.۹ مترمربع است که ۳.۹ مترمربع از متوسط کشوری پایین‌تر است.

کرمان جزو هفت استان پیشرو در طرح آجر به آجر است 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان همچنین با اشاره به اجرای طرح آجر به آجر در راستای ارتقا سراتنه فضای آموزشی استان کرمان و همچنین مشارکت تمام اقشار جامعه در مدرسه سازی گفت: جذب مشارکت‌ های مردمی با عنوان طرح آجر به آجر و مکان‌یابی مدارس از جمله بسته‌های تحولی ابلغی وزیر آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه کرمان جزو هفت استان پایلوت کشور در طرح آجر به آجر است اظهار داشت: خیرین کرمانی همواره یاور اداره کل نوسازی مدارس بوده و هستند. 

واعظی نژاد ساخت مدرسه سبز را یکی از رویکردهای نوسازی مدارس عنوان و تصریح کرد: احداث مدرسه سبز با در نظر گرفتن آیتم‌ های موجود اقدام دشواری است و برخی از مناطق شرایط اجرای این طرح را ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =