۹۲ درصد سفارش کتاب دانش آموزان هرمزگان ثبت شد

بندرعباس- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش هرمزگان گفت: ۹۶ درصد سفارش کتاب دانش آموزان این استان برای سال تحصیلی (۱۴۰۰- ۱۳۹۹) درسامانه ثبت شده است.

مرتضی رییسی حسنلنگی روز پنجشنبه در بازدید از روند توزیع کتاب های درسی سال تحصیلی آینده در ناحیه یک و ۲ بندرعباس افزود: باتوجه به بازگشایی مدرسه‌ها از ۱۵ شهریور، مابقی دانش آموزان نیز حداکثر تا ۲۰ مردادماه جاری مهلت ثبت سفارش کتاب در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی irtextbook.ir دارند.
وی با اشاره به اینکه کتاب‌های درسی به مناطق آموزشی ارسال شده، بیان داشت: توزیع کتاب‌های مقطع ابتدایی از اول شهریورماه و متوسطه اول از ۲۵ مردادماه سالجاری در بین مدرسه‌ها انجام می‌شود.
معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی آموزش و پرورش هرمزگان اظهارداشت: امسال همه دانش آموزان کتاب های درسی خود را از  مدرسه محل تحصیل مطابق تقویم اعلامی دریافت خواهندکرد و در صورت تغییر پایه یا رشته یا محل تحصیل، سفارش خود را سریع اصلاح کنند.

تحصیل ۴۲۰ هزار دانش آموز هرمزگانی درسال جدید
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش هرمزگان اظهارداشت: در سال تحصیلی (۱۴۰۰-۱۳۹۹) نزذیک به ۴۲۰ هزار دانش آموز در مدرسه‌های استان مشغول به تحصیل شوند که تاکنون حدود ۹۲ درصد از حجم پیش بینی شده اقدام به ثبت سفارش کتب درسی کرده‌اند.
رییسی حسنلنگی ادامه داد: ۷۲هزار و ۷۰۰ دانش آموز مقطع متوسطه اول در سامانه کتاب درسی، اقدام به ثبت سفارش کردند که بیش از ۷۰ درصد کتاب‌های این مقطع  نیز به شهرستان ها ارسال شده است.
وی بیان داشت: بیش از ۲۱۵ هزار دانش آموز مقطع ابتدایی هرمزگان نیز در سامانه کتاب درسی ثبت سفارش انجام داده‌اند که بیش از ۲۱۱ هزار ثبت سفارش به مناطق آموزش و پرورش ارسال شده است
وی خاطرنشان کرد: در مقطع متوسطه دوم هرمزگان نیز بیش از ۸۷ درصد از دانش آموزان در سامانه کتاب درسی اقدام به ثبت درخواست کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =