سازهای ارکستر فیلارمونیک کرمانشاه به پاس زحمات کادر سلامت به صدا در می‌آید

کرمانشاه- ایرنا- ارکستر فیلارمونیک کرمانشاه به رهبری استاد «عارف روستایی» به پاس زحمات کادر سلامت سازهایشان را کوک کرده‌اند تا در فضای محوطه تاریخی تاق‌بستان، ندای سپاس از مدافعان سلامت مردم را با نوای روح‌بخش موسیقی سر دهند.

اعضای این ارکستر بزرگ با همکاری معاونت فرهنگی شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در آستانه عید سعید غدیرخم در روزهای جمعه و شنبه ۱۷ و ۱۸ مرداد به صورت زنده برنامه هایشان را اجرا می کنند.

این برنامه به دلیل وضعیت کرونا و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شود و قرار است به صورت زنده از شبکه‌های اجتماعی پخش شود. 

رهبر این ارکستر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این اجرا به صورت ویژه و به پاس زحمات کادر زحمتکش درمان کشور از زمان شیوع کرونا تاکنون اجرا می شود.

«عارف روستایی» افزود: به خاطر تامین سلامت مردم و رعایت پروتکل های بهداشتی این برنامه تماشگر ندارد اما به صورت آنلاین از شبکه های اجتماعی پخش می شود.

به گفته او این برنامه راس ساعت ۲۱ روزهای جمعه و شنبه در محوطه تاریخی تاق بستان اجرا می‌شود.

او توضیح داد که خواننده این برنامه «بهنام محمودی» از هنرمندان جوان کرمانشاهی است.

وی اظهار امیدواری کرد که بتوانیم برنامه ای در شان کادر درمان و مردم فرهنگ دوست کرمانشاه اجرا و عرضه کنیم.

ارکستر فیلارمونیک کرمانشاه در بهار ۹۶ به سرپرستی «عارف روستایی» موزیسین توانا و مدرس موسیقی پرتلاش کرمانشاهی و موسس آکادمی موسیقی رودکی راه اندازی و ثبت شد.

روستایی از هنرمندان موفق کرمانشاهی متولد سال ۱۳۶۰ در شهر کرمانشاه است و تاکنون ۲ ارکستر «فیلارمونیک» و کودک و نوجوان را تأسیس کرده است.

اعضای ارکستر فیلارمونیک کرمانشاه حدود ۱۰۰ نوازنده دارد و تاکنون چندین اجرای عمومی داشته است.