خبرنگاری تقدسی همپای روحانیت دارد

تبریز-ایرنا- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایحان شرقی با اشاره به ارزش و اهمیت شغل خبرنگاری در هدایت جامعه، گفت: بدون تردید خبرنگاری تقدسی همپای روحانیت و منبری ها دارد.

حجت الاسلام رسول برگی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ضمن تبریک فرا رسیدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار و سالروز شهادت محمود صارمی، افزود: این روز یکی از مهمترین مناسبت های کشور است که به دلیل جایگاه و پایگاه خاص این قشر در جامعه باید این روز بزرگ همواره گرامی داشته شود.

وی اظهار داشت: اهمیت خبرنگاری در حد و اندازه هدایت مادی و معنوی جامعه و رستگاری افراد بسیار وسیع و غیر قابل وصف است که همین ویژگی جزو رسالت ها و وظایف مهم و اصلی انبیای الهی به شمار می رود.

برگی ادامه داد: خبرنگاران در عرصه های مختلف و در موضوعات گوناگون می توانند با ورود جدی و مسئولیت پذیری خود یک جامعه را از نابودی نجات دهند و در عین حال به دلیل اهمیت این شغل، با سکوت در برابر نا برابری ها، ظلم ها و فسادها می توانند جامعه ای را به ورطه سقوط بکشانند.

وی از خبرنگاری به عنوان یکی از شغل های سخت و مهم هر جامعه یاد و اضافه کرد: این حرفه شرایط بسیار ویژه فردی، روح و عاطفه خاصی می طلبد که کمتر کسی می تواند در این عرصه ورود پیدا کند که حور و پوشش اخبار حوادثی همچون سیل و زلزله و حوادث غیر مترقبه از جمله این سختی ها است.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه خبرنگاران رسانه های مختلف همواره در کنار این مجموعه بوده و ارتباط بسیار خوب و تنگاتنگی بین این دو مجموعه برقرار است، گفت: در طول سال و ایام برگزاری مراسم ها و آیین های مختلف ملی و مذهبی جامعه خبری در کنار شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بوده و بدون حضور و مشارکت آنها انعکاس اخبار مربوطه غیر ممکن است.

برگی یادآور شد: به برکت حضور خبرنگاران متدین، مومن و متعهد به نظام اسلامی است که مقام رهبری آیین ها و مراسم ویژه ای را تدبیر و اعلام می کنند، چراکه اگر این مراسم ها بازتاب رسانه ای نداشته باشد در واقع تاثیری نیز در تبیین و اعلام مواضع رسمی جمهوری اسلامی در داخل و مجامع بین المللی نخواهد داشت.

وی از خبرنگاران رسانه های گروهی اعم از خبرگزاری ها و مطبوعات آذربایجان شرقی درخواست کرد تا همیشه و در هر شرایطی در کنار شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بوده و در قالب هیات های اندیشه ورزی نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در جهت برگزاری هر چه بهتر و با شکوه تر مراسم های مختلف، به این نهاد اعلام کنند.

   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =