خبرنگاران در کاهش فساد و رانت در جامعه تاثیرگذار هستند

قزوین - ایرنا - نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: خبرنگاران با فعالیت خود در بیان حقایق و تنویر افکار عمومی در کاهش فساد و رانت در جامعه اثرگذار بوده و همچنین می توانند در حل مسایل و مشکلات مردم و کشور در ابعاد مختلف بسیار تاثیرگذار باشند.

لطف الله سیاهکالی روز پنجشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان قزوین که به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار انجام شد، با تبریک این روز به اصحاب رسانه افزود: یک خبرنگار با قلم خود می تواند رانت، فساد و فامیل بازی را در سطح جامعه کاهش داده و موجب ارتقای دموکراسی و آزادی هایی که قانون اساسی آنها را به رسمیت شناخته است، بشوند.

نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خبرنگاری شغلی بسیار مهم و حساس در جامعه است و نباید آنرا کوچک شمرد، گفت: خبرنگاران با فعالیت خود می توانند جلوی کج روی و اشتباهات مدیران را بگیرند و آنها را در مسیر اصلی خود که خدمت رسانی به مردم است، قرار دهند.

وی با بیان اینکه اصحاب رسانه باید هوشمندانه به فعالیت بپردازند،اظهار داشت: تنها خط قرمز رسانه ها و خبرنگاران باید امنیت کشور و جامعه باشد چرا که اگر خدشه ای به آن وارد شود حتی خبرنگاران نیز از آسیب های آن در امان نخواهند بود بنابراین فعالیت رسانه ها نباید به امنیت جامعه و کشور خدشه وارد کند.

نائب رئیس فراکسیون رسانه و فضای مجازی مجلس شورای اسلامی گفت: اگرچه امروز با وجود فضای مجازی هر شهروندی می تواند به تولید خبر بپردازد اما خبرنگار به دلیل تخصص، هنر و قلمی که دارد در حوزه اطلاع رسانی متمایز از شهروندانی است که در این فضا به تولید خبر و محتوا می پردازند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه رسانه ها و خبرنگاران باید اعتماد به نفس بالا داشته باشند تا رسالت خود را به خوبی انجام دهند،افزود: با بروز و ظهور فضای مجازی این مساله دچار ضعف و خدشه شده که البته معتقدم این مساله زودگذر است و تنها رسانه ها و خبرنگاران نبض اصلی اطلاع رسانی را در اختیار خواهند گرفت.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه به تشریح دلیل حضور خود در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با وجود سابقه فرهنگی بالا گفت: با توجه به اینکه یکی از معضلات و اولویت های اصلی استان ما اشتغال است و تقویت این حوزه نیز با رشد تولید و تقویت صنعت میسر می شود، حضور در کمیسیون صنایع را انتخاب کردم تا در این حوزه اثرگذار باشم.

وی اظهار داشت: اگرچه فرهنگ به حوزه های اقتصاد و سیاست جامعیت دارد ما معتقدم اگر مسایل و مشکلات اقتصادی جامعه ما حل شود، تاثیر مثبت خود را در حوزه فرهنگ و رفع مسایل و مشکلات این بخش نیز خواهد گذاشت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به دلیل تکیه به نفت و گاز و اینکه راحت ترین کار برای کسب درآمد فروش آنها بوده اقتصاد کشور قوی و در جایگاهی که باید نیست اما تحریم ها موجب شد تا به حوزه تولید توجه داشته و در این خصوص بازنگری داشته باشیم که اتفاق خوبی برای رهایی اقتصاد کشور از وابستگی به نفت و گاز است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: البته عملکرد نظام جمهوری اسلامی در همه عرصه ها با وجود مشکلاتی که نظام سلطه بر سرراه کشور قرار داده موفق و درخشان بوده چرا که اگر این مشکلات بر سرراه هر کشور دیگری بود آن کشور سر تعظیم فرو می آورد و در برابر هجمه های وارد شده شکست می خورد و فرو می پاشید.

سیاهکالی در ادامه با اشاره به راه اندازی فراکسیون رسانه و فضای مجازی در مجلس شورای اسلامی، گفت: خودم را از جنس رسانه و خبرنگاران می دانم و در طول خدمتم در مجلس پیگیر حل مسایل و مشکلات رسانه ها و خبرنگاران خواهم بود و در همین زمینه ارتباط تنگاتنگی با کمیسیون فرهنگی مجلس دارم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خبرنگاران نیز نماینده مردم در دیدن و انعکاس و انتشار حقایق، تنویر افکار عمومی و پیشگیری از بروز مسایل و مشکلات مختلف در جامعه هستند از این رو می توانند منشاء خدمات و اثرات زیادی برای جوامع باشند.

علی حیدری رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان قزوین نیز در ادامه با تشریح مسایل و مشکلات رسانه ها و خبرنگاران، گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با توجه به جایگاه خود در قانون گذاری می توانند در حل ساختاری مسایل و مشکلات رسانه ها و خبرنگاران بسیار موثر باشند.

وی اظهار داشت: به دلیل مسایل و مشکلات مختلف امروز اثرگذاری و اثربخشی رسانه ها تحت تاثیر قرار گرفته و نمایندگان و مسوولان می توانند با تصویب و اصلاح قوانین و مقررات و حمایت بیشتر از اصحاب رسانه و رسانه های شناسنامه دار در حل این مشکل کمک کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha