عملیات ساخت مدرسه ۶ کلاسه خیری در سراوان آغاز شد

زاهدان- ایرنا- سرپرست اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: عملیات ساخت مدرسه ۶ کلاسه خیری در روستای غفور آباد سراوان آغاز شد.

رضا سرحدی نیا روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با راه‌اندازی این مدرسه بزودی مشکل کمبود فضای آموزشی روستای غفور آباد سراوان بر طرف می‌شود.

وی افزود: این مدرسه با زیربنای بیش‌از ۸۸۰ مترمربع در قالب ۶ کلاس ساخته و در اختیار دانش آموزان این روستا قرار خواهد گرفت.

سرپرست اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان با قدردانی از خیران مدرسه ساز گفت: میزان مشارکت در مدرسه سازی در کنار دولت در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی را داشته به طوریکه در استان در سال ۸۹ در بحث جذب میزان تعهدات خیران مدرسه ساز رتبه ۲۸ کشور را داشتیم که هم‌اینک به رتبه سوم کشوری ارتقا یافته است.

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان با توجه به نرخ بالای موالید و جذب بازماندگان از تحصیل همچنان با وجود همه اقدامات مطلوب انجام گرفته در مدرسه سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.
سرحدی نیا بیان کرد: از مجموع ۱۸ هزار و ۹۵۴ کلاس درس در سیستان و بلوچستان، ۱۰ هزار و ۵۲۸ کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.
به گزارش ایرنا، ۷۲۰ هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ در ۶ هزار و ۶۰۰ مدرسه با ۴۰ هزار فرهنگی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =