ابراز همدردی اهالی هنر و اندیشه با مردم بیروت عزادار

تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی انفجار بندر بیروت در حساب کاربری شخصی خود در توئیتی در فضای مجازی نوشت : ‏هنرمندان و اندیشمندان ایرانی در غم انسانی انفجار و آتش سوزی مردم لبنان، هم‌دردند.

سید عباس صالحی بامداد پنجشنبه در ادامه توئیت خود یادآور شد : قرار بود که روز چهارشنبه( ۱۵ مردادماه ۹۹) در وبیناری با حضور وزیر فرهنگ لبنان و جمعی از اندیشمندان عرب در موضوع مناسبات جهانی فرهنگی در دوره کرونا گفتگو کنیم که بیروت عزادار شد.


 عضو کابینه دولت دوازدهم این سوگ سخت و تلخ را به مردم لبنان رنج‌دیده تسلیت گفت.
انفجار بیروت
عصر سه‌شنبه ۱۴ مرداد ماه ۹۹ در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ و انفجار در یکی از انبارهای مواد آتش زا واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی رخ داد که در اثر آن،  شماری از مردم لبنان کشته و زخمی شدند. 
کشورهای مختلف جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه با ارسال پیام‌هایی، با مردم و دولت لبنان ابراز همدردی و آمادگی خود را برای کمک به این کشور اعلام کردند.

نشست کرونا و تحولات فرهنگی بین المللی
دومین نشست از سلسه نشست های کرونا وتحولات فرهنگی با همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان قرار بود با هدف تحلیل اپیدمی تاثیر کرونا بر روابط فرهنگی با عنوان " فرصت ها و چالش" قرار بود در ویبناری با سخنرانی وزرای فرهنگ ایران و لبنان امروز در لبنان برگزار شود که به دلیل انفجار روز سه شنبه هفته جاری در بندر بیروت و عزادار شدن مردم لبنان لغو شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =