استاندار: دولت در ۶ ماه اخیر ۳۳۰ میلیارد تومان به حوزه درمان گیلان کمک کرد

رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت : طی ۶ ماه گذشته دولت بالغ بر ۳۳۰ میلیارد تومان اعتبار به حوزه بهداشت و درمان گیلان تخصیص داد که این رقم صرف توسعه زیرساخت ها و تکمیل برخی از پروژه های درمانی شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان ؛ارسلان زارع چهارشنبه شب در جلسه هیات امناء دانشگاه علوم پزشکی گیلان که با حضور دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد با تقدیر از اقدامات اثربخش تمامی فعالان عرصه مقابله با کرونا، از حمایت ها و پشتیبانی رئیس جمهوری و مجموعه دولت در مبارزه با این بیماری در استان قدردانی کرد.

وی افزود: بخش اعظم اعتبارات تخصیصی صرف تکمیل پروژه های درمانی از جمله اورژانس شهرستان های انزلی، فومن و خرید تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا و ملزوماتی همچون سی تی اسکن بیمارستان های رودبار، رودسر و آستارا، توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات، اکسیژن سازها، پرداخت معوقات پرسنل و پزشکان و سایر تجهیزات ضروری پزشکی شده است.

وی عنوان کرد : با استمرار خدمات رسانی شایسته دانشگاه علوم پزشکی به مردم فرهنگی گیلان، سطح رضایتمندی در این بخش افزایش می یابد.

وی با اشاره به پرداخت کارانه ها ومبالغ اضافه کار معوق پرسنل حوزه درمان استان در ابتدای سالجاری، این مهم را موجب فراهم آمدن رضایت فعالان این بخش عنوان کرد.

 زارع تکمیل بیمارستان ۴۰۰ تخت خوابی لاکان رشت را از انتظارات دیرینه مردم گیلان خواند و افزود: این بیمارستان از مهم ترین پروژه هایی است که مردم گیلان منتظر افتتاح و بهره برداری آن هستند.

وی خاطرنشان کرد: برای اتمام پروژه هایی همچون بیمارستان ۴۰۰ تخت خوابی سایت لاکان، بهره گیری از ظرفیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) و بنیاد مستضعفان موثر است.

وی همچنین به پروژه های قابل افتتاح درهفته دولت و دهه فجر امسال اشاره کرد و گفت: برخی طرح ها نیازمند تجهیزات مختصری است تا به بهره برداری برسد و پروژه هایی هم هستند که پیشرفت فیزیکی بالای ۸۵ درصد دارند.

استاندار گیلان در ادامه با اشاره به تلاش های فداکارانه کادر درمان در ایام شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و بدنبال پیگیری های صورت گرفته، درخواست ما آن است که برای ۳۰۰ نفر از کادر درمانی فعال در مبارزه با بیماری در استان، اولویت استخدامی در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: همچنین برای تامین منابع کافی درجهت تکمیل پروژه های سلامت محور، کارگروهی از سال گذشته فعال شده و نیز در ماه گذشته نتایج اقدامات مورد بررسی قرار گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha