نخستین محموله کمک های هلال‌احمر ایران برای مردم لبنان ارسال شد

تهران - ایرنا - نخستین محموله کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران حاوی ۹۵ تن مواد غذایی و دارویی به همراه یک بیمارستان صحرایی آماده برای خدمات‌رسانی به مجروحان و حادثه دیدگان از انفجار هولناک بندر بیروت، از پایگاه شکاری - ترابری شهید سرلشکر خلبان حسین لشکری به لبنان ارسال شد.

 «محمدباقر محمدی» معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر شامگاه چهارشنبه در حاشیه آیین ارسال این محوله امدادی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: در مرحله نخست ارسال این محموله کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر برای آسیب دیدگان و متاثرین از انفجار عصر سه شنبه ۱۴ مرداد ۹۹ در بیروت، بیشترین داروهایی که ارسال می شود شامل داروهای سوختگی، تروما، شکستگی و نظایر آن است.

وی ادامه داد: هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نخستین کشوری است که پس از اعلام آمادگی برای ارسال کمک های فوری دارویی و غذایی، تیم پزشکی و درمانی نیز برای کمک به مجروحان یک تیم ۳۷ نفره پزشکی هلال‌احمر شامل متخصصین عمومی، ارتوپد، بیهوشی و اتاق عمل، اطفال، مغز و اعصاب، متخصص پرستاری، کارشناس اتاق عمل و کارشناس بیمارستان صحرایی به لبنان اعزام می کند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: جمعیت هلال احمر در مرحله نخست ارسال این محموله امدادی بشردوستانه، هزار و ۳۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۲۶۵ بسته غذایی یکماهه، ۲ دستگاه موتور برق ۵۰kw و ۲۰۰ عدد کیسه حمل جسد به وزن تقریبی ۱۳ تُن به لبنان ارسال می کند.

محمدی اظهار داشت: این محموله کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در پی استمداد و درخواست جرج کتانه رئیس صلیب سرخ لبنان مبنی بر نیاز به کمک‌های انساندوستانه دولت و هلال‌احمر ایران برای ارائه خدمات به آسیب‌دیدگان و مجروحان حادثه انفجار بندر بیروت به لبنان ارسال می شود.

شایان ذکر است که حمد حسن وزیر بهداشت لبنان روز چهارشنبه اعلام کرد که شمار قربانیان انفجار دیروز بیروت به ۱۳۵ نفر رسیده و ده‌ها تن نیز هنوز زیر آوارها هستند.

دولت لبنان نیز ضمن اعلام حالت فوق‌العاده در کشور به مدت دو هفته،‌ فرمانده ارتش را مامور کرد تا مسئولان بندر بیروت را در بازداشت خانگی قرار دهند.

عصر دیروز سه‌شنبه در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد آتش زا واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی رخ داد که در اثر آن، ۱۳۵ نفر کشته و بیش از ۴ هزار نفر زخمی شدند.

کشورهای مختلف جهان روز چهارشنبه با ارسال پیام‌هایی، با مردم و دولت لبنان ابراز همدردی و آمادگی خود را برای کمک به این کشور اعلام کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =