اعلام وضعیت شورش در پورتلند آمریکا

تهران- ایرنا- در ادامه اعتراضات مردم آمریکا علیه نژادپرستی، حمله روز چهارشنبه معترضان به ساختمان پلیس در پورتلند، منجر به اعلام وضعیت شورش در این شهر شد.

به گزارش ایرنا از واشنگتن پست، اعتراضات مردمی شهر پورتلند در روز چهارشنبه با ادامه درگیری میان نیروهای پلیس و معترضان آغاز شد و حمله معترضان به ساختمان پلیس باعث شد تا در شمال شهر پورتلند وضعیت شورش اعلام شود. 

با درگیری میان معترضان و نیروهای پلیس تاکنون چندین گزارش در مورد تیراندازی به تجمعات در نزدیکی پارک پنینسولا منتشر شده است. 

تاکنون گزارشی در مورد شمار زخمی‌های تیراندازی روز چهارشنبه نیروهای پلیس در شهر پورتلند بدست نیامده است.

با وخیم شدن اوضاع امنیتی دفتر پلیس پورتلند اعلام وضعیت شورش در شهر اعلام کرد. 

پلیس پورتلند به دنبال هجوم معترضان به ساختمان پلیس گفت: نیروهای امنیتی برای جلوگیری از ورود معترضان از اسلحه‌های ضد شورش استفاده و تاکنون چندین نفر را بازداشت کرده‌اند. 

اعتراضات روز چهارشنبه پورتلند برخلاف روزهای گذشته دیگر در مرکز شهر صورت نگرفت و معترضین از راهبردی جدید در تغییر مکان اعتراضات استفاده کرده و تمرکز اعتراضات را از مرکز به شمال شهر پورتلند تغییر داده‌اند. 

اگرچه برخی از رسانه‌های آمریکایی این هفته از توافق فرماندار پورتلند با واشنگتن در مورد عقب نشینی نیروهای فدرال از این شهر منتشر کردند اما «چاد ولف» وزیر امنیت داخلی ایالت متحده روز یکشنبه گفت: نیروهای پلیس فدرال تا زمانی که فرماندار دموکرات ایالت اورگن طرحی برای رفع اعتراضات و خشونت ارایه کند، در پورتلند (بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر این ایالت) می‌ماند.  

اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا با قتل جورج فلوید آغاز شد؛ مرد ۴۶ ساله سیاه پوستی که در ۲۵ ماه می‌ (۵ خرداد) بدست مامور پلیس مینیاپولیس کشته شد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =