حمایت از توسعه صنعتی هدف اصلی مجموعه فرمانداری مراغه است

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه صنعت و حمایت از توسعه صنعتی را از اهداف اصلی مجموعه فرمانداری عنوان کرد و گفت: رونق واحدهای تولیدی موجب اشتغالزایی و رفع بیکاری در شهرستان می‌شود که امروز مهمترین دغدغه کشور و شهرستان است.

سید علی موسوی حسینی روز چهارشنبه به همراه جمعی از روسای ادارات، دستگاه های اجرایی و دادستان شهرستان در بازدید از کارخانه توان ساز و مجموعه کاوه سودا و آسا فلوت اظهار داشت: این واحدها نقش موثری در زمینه اشتغالزایی دارند و مجموعه دستگاه های اجرایی شهرستان برای رفع مشکلات آن ها در تلاش است.

وی گفت: اشتغالزایی به خصوص در روزهای حساس و شیوع بیماری کرونا از سوی این کارخانجات قابل تقدیر است.

موسوی حسینی به مشکلات کارخانه توان ساز اشاره کرد و گفت: تامین و گردش مالی و سرمایه در گردش و همچنین تامین مواد اولیه از جمله مشکلات این کارخانه است که در تلاشیم با ارتباطات استانی و کشوری این مشکلات را حل کرده و زمینه اشتغال دوباره را به این کارخانه بازگردانیم.

فرماندار مراغه اضافه کرد: خوشبختانه ۹۵ درصد مواد اولیه کارخانه تولیدی روغن موتور توان ساز داخلی بوده و این واحد تولیدی به عنوان دومین واحد بزرگ تولیدی در مراغه شناخته می شود.

موسوی حسینی در بازدید از مجموعه های آسافلوت و کاوه سودا نیز گفت: با توجه به رکود اقتصادی حاکم بر جامعه این مجموعه به خوبی توانسته به فعالیت خود ادامه دهد و شهرستان در چارچوب قوانین دستگاه های متولی از این مجموعه حمایت می کند.

وی افزود: امیدواریم توسعه مجموعه و افزایش ظرفیت اشتغالزایی در برنامه های مسوولان و مدیران این کارخانه قرار گیرد و ما از ایجاد اشتغالزایی از سوی این مجموعه حمایت می کنیم.

وی گفت: بیش از ۲ هزار نفر در این مجموعه فعالیت می کنند و سالانه بیش از ۳۵۰ هزار تن کربناب سدیم به عنوان مواد اولیه صنایع شوینده و شیشه در این واحد صنعتی تولید می شود.

وی گفت: آسافلوت به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان شیشه و آیینه کشور بوده که هم اکنون محصولات تولیدی خود را به ۴۵ کشور جهان صادر می کند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =