دستگیری از مستمندان در شرایط کنونی نیاز و ضرورت است

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: در شرایط کنونی و شیوع بیماری کرونا، ضروری است که خیران در کنار نیازمندان باشند و دستگیری از مستمندان امری خداپسندانه بوده و نیاز و ضرورت جامعه است.

سید علی موسوی حسینی روز چهارشنبه در بازدید از نمایشگاه جهیزیه هیات قرآنی فاطمه الزهرا اظهار داشت: شیوع بیماری کرونا موجب رکود کسب و کار در بسیاری از حوزه ها شده است و در این میان ضروری است به فکر نیازمندان باشیم.

وی گفت: مردم مراغه همواره در کارها خیرخواهانه پیشقدم هستند که نمونه آن را می توان در تهیه جهیزیه برای نوعرسان نیازمند مشاهده کرد که هرساله از سوی هیات قرآنی فاطمه الزهرا تهیه و اهدا می شود.

رییس کمیته امداد امام خمینی نیز گفت: ۱۲ سری جهیزیه هر کدام به ارزش ۱۲ میلیون تومان و ۶ سری سیسمونی هر کدام به ارزش ۲ میلیون تومان از سوی این هیات تهیه و به نوعرسان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) اهدا می شود.

اکبر ابراهیمی افزود: اجاق گاز، یخچال، تلویزیون، فرش، جاروبرقی و سرویس آشپزخانه از جمله اقلام اهدایی هستند.

وی ادامه داد: همچنین میزان پرداختی به خانوارهای کمک معیشت بگیر در سال گذشته ۱۲ میلیارد و صد میلیون تومان بود و به بیش از ۲ هزار و ۶۱۰ مددجوی تحت پوشش نهاد ۲۰۰ میلیون تومان مساعدت موردی و به ۱۷۰ نفر ۹۰۰ میلیون تومان کمک هزینه ازدواج پرداخت شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۶۰ نوعروس تحت پوشش این نهاد در نوبت دریافت جهیزیه هستند.

بیش از ۶ هزار خانواده نیازمند در مراغه زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان قرار دارند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =