فرماندار: احداث راه آهن یکی از بزرگترین پروژه های دولت تدبیر و امید در رشت است

رشت - ایرنا - فرماندار رشت گفت: احداث راه اهن یکی از ماندگارترین و بزرگترین پروژه های دولت تدبیر و امید در شهرستان رشت و استان گیلان است.

علی فتح اللهی چهارشنبه شب در جلسه شواری اداری شهرستان رشت اظهار داشت: با توجه به محدودیت های بسیار زیاد به دلیل تحریم های ظالمانه ، پروژه های بزرگی در گیلان اجرا شده که یکی از مهمترین این پروژه ها،  احداث راه آهن است که خوشبختانه در دولت تدبیر و امید سوت قطار در رشت نیز به گوش رسید.

وی افزود: امیدواریم که در مدت باقیمانده از فرصت دولت تدبیر و امید نیز، شاهد افتتاح پروژه های خوبی در شهرستان رشت در حوزه های مختلف و ترقی و پیشرفت این شهرستان در بخش های گوناگون باشیم.

وی در ادامه به فرارسیدن روز خبرنگار اشاره و بیان کرد:  از روسای ادارات و نهادهای رشت تقاضا دارم تا از وجود این ظرفیت استفاده و کارهای خود را با در پیش بودن هفته دولت به گوش مردم برسانند.

فرماندار رشت بیان کرد: ما باید گزارشات درستی را در اختیار مردم قرار دهیم که در این راستا می توانیم  از ظرفیت رسانه ها سود ببریم و مسئولان نباید از مصاحبه و تعامل با خبرنگاران طفره بروند ، بلکه باید از این فرصت نهایت استفاده را ببرند و عملکردهای خود را به خوبی در اختیار اقشار مختلف مردم قرار دهند.

وی به شیوع مجدد کرونا در رشت نیز اشاره و بیان کرد: متاسفانه موج دوم بیماری کرونا به رشت و استان گیلان رسیده که اگر این بیماری را دست کم بگیریم و برای پیشگیری سهل انگاری کنیم ، آسیب شدیدی خواهیم دید.

فتح اللهی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه گیلان جزء اولین استان هایی بود که کرونا در آن شیوع یافت، کادر درمانی زحمات زیادی را کشیدند که این زحمات همچنان ادامه دارد و ما نیز باید به طور کامل پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم تا این بیماری بزودی ریشه کن شود.

وی تصریح کرد: در این زمینه هیچ فردی نباید بدون ماسک در ادارات رشت حضور یابد و حتی ارباب رجوع نیز باید با ماسک در ادارات رفت و آمد کنند و علاوه بر آن فاصله گذاری اجتماعی نیز باید به خوبی رعایت شود تا از شیوع این بیماری جلوگیری کنیم.

فرماندار رشت خدمت به مردم را بزرگترین نعمت عنوان و اظهار کرد: مسئولیت نعمتی است که در جمهوری اسلامی نصیب ما شده و هم اینک که در  یکی از حساس ترین برهه های تاریخ ایران اسلامی قرار داریم باید به مردم صادقانه خدمت کنیم چون این مسئولیت ها دایمی نیست.

وی در ادامه گفت: همچنین ما هر چه داریم از مردم است و به همین دلیل روسای ادارات و نهادهای رشت باید با کمال احترام با ارباب رجوع برخورد کنند و نباید با صدای بلند و یا با پرخاشگری با مردم برخورد شود.

همچنین زهرا میراعلمی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری رشت در ادامه جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: یکی از اهداف مهم برپایی این جلسات ، ایجاد هماهنگی و همدلی بیشتر در دستگاه های مختلف  است که در این راستا رعایت طرح تکریم ارباب رجوع نیز بسیار مهم است که این امر نیز مورد تاکید ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز می باشد.

وی به بودجه شهرستان رشت نیز اشاره و بیان کرد: ۱۴۴ میلیارد تومان بودجه شهرستان رشت است که از این مقدار ۶۰ میلیارد تومان بودجه استانی و مابقی از  محل ردیف قانون استفاده متوازن کشوری  است که مدیران و روسای ادارات و نهادهای مختلف رشت برای کسب این اعتبارات باید فهرست پروژه های خود را اعلام کنند.

وی افزود: همچنین یکی دیگر از برنامه های مهم بحث اشتغال است که در سال جهش تولید باید مسئولان رشت در ادارات و نهادهای مختلف در این راستا گام های موثری را بردارند تا با ایجاد اشتغال ، شعار جهش تولید نیز به خوبی تحقق یابد.

شهرستان رشت در مرکز استان گیلان واقع شده که از شمال به دریای خزر و شهرستان انزلی، از جنوب به شهرستان  رودبار، از شرق به شهرستانهای سیاهکل، لاهیجان، آستانه اشرفیه و از غرب به شهرستانهای صومعه سرا، فومن و شفت متصل است . این شهرستان   ۱۴۲۷ کیلومتر مربع وسعت، ۶ بخش، ۷ شهر، ۱۸ دهستان و ۲۹۳ روستا دارای  ۹۱۸۴۴۵ نفر جمعیت است که ۶۹۸۰۱۴ نفر شهری و ۲۲۰۴۳۱ نفر روستایی به عبارت دیگر ۷۶ درصد جمعیت شهری و ۲۴ درصد روستایی می باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =